Dom » Wnętrza
Łazienka w kolorze- inspiruj się z SANPLAST SA
Zobacz więcej zdjęć » |
Kolory mają niewątpliwy wpływ na nasze emocje. Każda barwa pozwala nam doświadczyć innych wrażeń – od tych przyjemniejszych, przez energetyczne, aż do miłości. Nasza łazienka również powinna oddziaływać na odczucia. Rano potrzebujemy pobudzenia i ożywienia, a wieczorem zaznania spokoju i relaksu. Jak ubarwić łazienkę, by była nie tylko ciekawa wizualnie, ale również optycznie przestronna i funkcjonalna?
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Tradycja a nowoczesność - czy łazienka powinna kojarzyć się wyłącznie z bielą?
Paleta barw łazienkowych znacznie się rozrosła na przestrzeni ostatnich kilku lat. Dominująca niegdyś sterylna biel jest chętniej przełamywana. Dzisiaj projektujemy bardziej odważne łazienki, w których dominuje więcej kolorów, więcej interesujących i ekscytujących połączeń oraz więcej odważniejszych tonacji. I choć niełatwo jeszcze wyobrazić sobie czarną wannę albo jaskrawożółty brodzik, to już różnobarwne dodatki, czy kolorowa armatura są jak najbardziej w zasięgu naszych imaginacji.
Biel jest czysta, uspokajająca i, co najważniejsze, optycznie powiększa łazienkę. Jest świetnym tłem dla barwnych dodatków. Na przykład matowy grafitowy brodzik BPK/SPACE świetnie wpasuje się w prowansalski styl. Również biała armatura łazienki doskonale współgra z kolorowymi ścianami. Biała wanna WOW-M/FUERTA może rozjaśnić czarne wnętrze lub stworzyć marynistyczny klimat razem z niebiskimi ścianami.
A co, jeśli chcemy jednak białą łazienkę?
Nieskazitelna czystość silnie wiąże się z białym kolorem i wielu z nas nie wyobraża sobie łazienki w innych barwach. Jak więc stworzyć białą przestrzeń, która nie będzie kojarzyła się ze szpitalem?
Tu z pomocą przychodzą różne struktury użytych materiałów. Gładkie i lśniące brodziki, umywalki i muszle w kolorze bieli będą świetnie współgrać z ziarnistymi, wypukłymi lub innymi nierównymi powierzchniami. Takie łączenie nadaje niewątpliwego dynamizmu i stwarza wrażenie żywiołowości przestrzeni. Należy zachować jednak umiar, by nie przesadzić z różnorodnością strukturalną i nie przytłoczyć ogólnego „lekkiego” odbioru.
Kolorystyczny yin&yang - jak dobierać i łączyć kolory w łazience?
Łazienkę remontujemy najrzadziej. Zdarza się, że nawet raz na kilka lub kilkanaście lat. Wpadki, które możemy popełnić dobierając i łącząc kolory sprawią, że będziemy musieli zmagać się bardzo długo z niechcianym wyglądem. W takim razie w jaki sposób działać i czym się kierować, poza upodobaniami? Na wyróżnienie zasługują dwa rodzaje dobierania barw:
• kontrastowy,
• w obrębie jednego koloru.
Ten pierwszy jest zrozumiały i najczęściej stosowany. Wybieramy dwa kontrastujące ze sobą kolory i upiększamy nimi nasze łazienkowe wyposażenie. Znaczenie ma nie tylko sam kolor, ale również nasycenie, „zimny” lub „ciepły” jego odbiór i odcień. Opcji jest naprawdę wiele, a czerń i biel są tylko podstawowym przykładem.
Drugą opcją jest stosowanie cieniowania w obrębie jednego koloru. Różne odcienie szarości, zieleni czy niebieskiego sprawią, że nasza łazienka zyska klasy i elegancji. Tutaj najważniejszy jest odcień, ale tak jak we wcześniejszym stylu, powinniśmy zwrócić uwagę na każdy szczegół. Przejście od jasnej wersji danego koloru, do ciemniejszej powinno być delikatne i atrakcyjne.
Poszerzenie palety barw stosowanej w łazienkach pozwala obecnie na dopasowanie ich nie tylko do wnętrza, ale przede wszystkim do nas samych. Możemy przygotować przestrzeń wedle własnych upodobań. A przede wszystkim możemy stworzyć miejsce, które nas pobudzi, rozluźni i pozwoli poczuć się szczęśliwymi.
Nadesłał:
Arni
|
Komentarze (0)