Rozrywka i wypoczynek » Sport

Makieta Stadionu Śląskieg przez tydzień w Fashion House Outlet Centre

Makieta Stadionu Śląskieg przez tydzień w Fashion House Outlet Centre
Zobacz więcej zdjęć »
30 maja br. w Fashion House Outlet Centre w Sosnowcu, jako jedynym miejscu w Zagłębiu, odbędzie się impreza promująca modernizację Stadionu Śląskiego, na którym być może odbędą się Mistrzostwa Europy kibiców w piłce nożnej, impreza towarzysząca Euro 2012.

Pasaż outletu zmieni się w boisko piłkarskie, a zaproszeni goście omówią plan przebudowy najważniejszego obiektu sportowego w regionie. Z Fashion House miniatura pojedzie m.in. do Bielska Białej i Częstochowy.

Promocja przebudowy Stadionu Śląskiego przebiega w wybranych miejscach województwa. Sosnowiecki Fashion House Outlet Centre to jedyny punkt na terenie Zagłębia, gdzie przez tydzień (od 30 maja do 6 czerwca, za wyjątkiem 31 maja, Zielonych Świątek, gdy centra handlowe nie będą czynne) prezentowana będzie makieta (o wymiarach 2x2m) przyszłego obiektu.

30 maja br. każdy, kto odwiedzi sosnowiecki outlet, zobaczy wystawę w formie boiska piłkarskiego. Po godzinie 13, na zielonej murawie odbędzie się oficjalna prezentacja makiety oraz planów modernizacji Stadionu Śląskiego. Przewidziano również sportową debatę oraz projekcje trójwymiarowego filmu nt. przebudowy obiektu.

Gośćmi specjalnymi sobotniej imprezy w Fashion House Outlet Centre będą m.in. Krzysztof Wielicki, himalaista i alpinista, Jan Furtok, były piłkarz i prezes GKS Katowice, Andrzej Lampert, wokalista zespołu PIN, a zarazem wielki miłośnik piłki nożnej oraz Rafał Zaremba, były dziennikarz Gazety Sport przygotowujący książkę na temat historii Stadionu Śląskiego. Nie zabraknie również przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, organizującego promocję przebudowy stadionu.

Ostatnie informacje o wyborze lokalizacji na mecze w ramach Euro 2012 nie były dobre dla wszystkich fanów piłki z południowej Polski. Jednak nadzieje u kibiców nie gasną, więc możliwość zobaczenia projektu nowego stadionu jest bardzo atrakcyjna, tym bardziej że niedawno powstał pomysł organizacji na Stadionie Śląskim Mistrzostw Europy kibiców w piłce nożnej, który mógłby być rozegrany równolegle z oficjalna imprezą. Poza tym Stadion Śląski jest istotny nie tylko ze względów sportowych, to przecież miejsce wielu ważnych imprez i koncertów. Cieszę się zatem, że nasz outlet przyczyni się do jego promocji - mówi Wojciech Wilczak, dyrektor operacyjny Fashion House Sosnowiec.

Dodatkowe atrakcje, jakie czekają na odwiedzających sosnowiecki outlet, to m.in. okazja do próby „1x1" lub strzelania rzutów karnych zaproszonym gościom oraz prezentacja koszulek oraz oryginalnych maskotek piłkarskich mistrzostw Europy i Świata. Ponadto zainteresowani będą mogli wziąć udział w konkursie z wiedzy o historii Stadionu Śląskiego.

Nasz outlet to świetne miejsce na zakupy markowego asortymentu tańszego od 30 do 70 procent, ale również centrum, w którym można miło i ciekawie spędzić swój wolny czas. Pamiętajmy, że w niedzielę 31 maja, w Zielone Świątki, centra handlowe będą zamknięte, tak więc 30 maja, to praktycznie ostatnia okazja na prezenty dla dzieci przed ich wielkim świętem. Atrakcje związane z promocją Stadionu Śląskiego oraz kursująca po parkingu bezpłatna kolejka, mogą być dobrym wstępem do niespodzianek w ramach Dnia Dziecka - dodaje Wojciech Wilczak.

Znani o Stadionie Śląskim:

Irena Szewińska, polska lekkoatletka, należy do najbardziej utytułowanych polskich sportowców, członkini Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego:

„To wspaniały stadion z wielką tradycją. Nasi sportowcy - piłkarze, lekkoatleci, żużlowcy zawsze mogli i mogą tu liczyć na wspaniały doping i wsparcie fanów. (...) Ja również miałam przyjemność rywalizować na tym stadionie i dla mnie okazał się on szczęśliwy. W 1967 roku rozgrywany był tu lekkoatletyczny dwumecz Polska - ZSRR. Wyrównałam wówczas rekord świata w biegu na 200 metrów. Cieszę się, że po przebudowie Stadion Śląski będzie areną nie tylko piłkarskich zmagań, ale korzystać będą mogli z niego przedstawiciele mojej ukochanej lekkoatletyki".

Antoni Piechniczek, polski trener piłkarski, szkoleniowiec reprezentacji Polski, polityk, od 2007 senator VII kadencji, od 2008 wiceprezes PZPN:

„Ten Stadion stał się legendą za naszego życia. Wielkie stadiony piłkarskie są odzwierciedleniem wielu cech społeczeństw, które je budowały. Zbudowany w latach 50. ubiegłego wieku Stadion Śląski jest i był areną, na której grali najwybitniejsi piłkarze świata z różnych pokoleń".

Włodzimierz Lubański, jeden z najlepszych piłkarzy w historii Polski, wielokrotny reprezentant kraju, złoty medalista olimpijski z Monachium ‘72:

„Stadion Śląski dla mnie i wszystkich polskich piłkarzy jest wyjątkowym, szczególnym miejscem. Tylu wspaniałych wrażeń nie dostarczył naszym kibicom żaden inny stadion w Polsce. To przecież tu pokonaliśmy Anglików, wygrywaliśmy wiele meczów z rywalami z najwyższej światowej półki. Trudno o tym zapomnieć.Myśląc o Stadionie zawsze myślę o cudownym dopingu naszych kibiców. Ta atmosfera, to ciepło - tego nie ma na żadnym innym obiekcie. Piłkarze zawsze czują to wsparcie i ono dodaje im skrzydeł".

Informacje o Fashion House Outlet Centre:

The Outlet Centre - to sklepy fabryczne, w których sprzedawane są wyłącznie markowe produkty wysokiej jakości.
W Fashion House Outlet Centre towary markowe takie jak odzież, obuwie, czy akcesoria sportowe sprzedawane są przez cały rok po obniżonych cenach - niższych od 30% do 70% w stosunku do cen w zwykłych sklepach. Produkty oferowane w Fashion House Outlet Centre są końcówkami serii lub kolekcji, kolekcjami z poprzednich lat oraz prototypami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »