Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Mamy na politechnice InnoDoktorantów!

Mamy na politechnice InnoDoktorantów!
Zobacz więcej zdjęć »
25 doktorantów z Politechniki Gdańskiej – jedenaście pań i czternastu panów, najwięcej osób z Wydziału Chemicznego – otrzymało stypendia w ramach projektu „InnoDoktorant”

Po raz pierwszy w historii ufundowano pomoc dla młodych pracowników naukowych, którzy realizują pracę doktorską ściśle związaną z dziedzinami naukowymi istotnymi dla rozwoju innowacyjności regionu. Uroczyste wręczenie stypendiów zaplanowano na 16 grudnia w samo południe w Dworze Artusa.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Stypendia pochodzą z funduszy unijnych, środków budżetu państwa i województwa pomorskiego. Maksymalna kwota, o jaką mógł się ubiegać doktorant, to 30 tysięcy złotych na okres 8 miesięcy. Pieniądze będą wypłacane w dwóch transzach. To stypendium, która można wykorzystać na dowolny cel.

Projekt „InnoDoktorant" został ogłoszony w tym roku po raz pierwszy. Praktyka jednak już pokazała, że trudności sprawiło doktorantom udowodnienie we wniosku, że ich praca doktorska jest związana z działaniami mającymi się przełożyć na rozwój regionu województwa pomorskiego, jak również wskazanie związków prowadzonych badań z możliwością wykorzystania w przemyśle.
-  Naturalnie, większość naszych badań wiąże się z przemysłem - potwierdza Grażyna Romanik, jedna ze stypendystek, doktorantka IV roku Wydziału Chemicznego PG. - Ale we wniosku mogliśmy wskazać tylko te, które są zawarte w pracy doktorskiej.

Grażyna Romanik pracuje nad opracowywaniem nowych procedur analitycznych oznaczania składu grupowego i szczegółowego skomplikowanych mieszanin z wykorzystaniem chromatografii cieczowej. Badania prowadzone są w Katedrze Chemii Analitycznej Politechniki Gdańskiej. Promotorem jej pracy doktorskiej jest prof. dr hab. inż. Marian Kamiński. Rozprawa doktorska Grażyny Romanik mieści się w tematyce między innymi produktów rafineryjnych, ściekowych. Wiąże się również z określaniem składu specyfików farmaceutycznych, a także nawozów.
- Bardzo się cieszę ze stypendium, bo te pieniądze zagwarantują mi spokój przez najbliższych kilka miesięcy - mówi Grażyna. - Nie będę musiała już martwić się o fundusze. Część pieniędzy będę chciała odłożyć na czas „po doktoracie", bo przecież nie wiadomo, czy od razu uda mi się podjąć pracę zawodową. Mam już nawet jakąś propozycję, ale na razie nie chciałabym zapeszać.

Projekt „InnoDoktorant - stypendia dla doktorantów, I edycja" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz środków budżetu państwa i województwa pomorskiego.

InnoDoktoranci z Politechniki Gdańskiej
Tomasz Barnert, Wydział Elektrotechniki i Automatyki
Arkadiusz Cimiński, Wydział Elektrotechniki i Automatyki
Michał Gliński, Środowiskowe Studium Doktoranckie (Wydział Mechaniczny / Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej / Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa)
Justyna Gromadzka, Wydział Chemiczny
Piotr Hildebrandt, Wydział Chemiczny
Leszek Jarzębowicz, Wydział Elektrotechniki i Automatyki
Monika Joskowska, Wydział Chemiczny
Tomasz Kaczmarczyk, Wydział Mechaniczny
Joanna Koprowska, Wydział Chemiczny
Błażej Kudłak, Wydział Chemiczny
Marcin Kulawiak, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki
Justyna Leibner-Ciszak, Wydział Chemiczny
Izabela Łącka, Wydział Chemiczny
Justyna Łuczak, Wydział Chemiczny
Wojciech Marynowski, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki
Piotr Ostrowski, Wydział Chemiczny
Anita Piasek, Wydział Chemiczny
Maciej Reichel, Środowiskowe Studium Doktoranckie (Wydział Mechaniczny / Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej / Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa)
Grażyna Romanik, Wydział Chemiczny
Jacek Ryl, Wydział Chemiczny
Kamila Sadowska, Wydział Chemiczny
Agnieszka Sagajdakow, Wydział Chemiczny
Wiktor Sieklicki, Środowiskowe Studium Doktoranckie (Wydział Mechaniczny / Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej / Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa)
Anna Śmiechowska, Wydział Chemiczny
Tadeusz Widerski, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska

InnoDoktoranci z Uniwersytetu Gdańskiego
Daria Biechowska
Edyta Biskup
Agata Błaszczyk
Agnieszka Gałka
Bogna Ignatowska-Jankowska
Adrian Karpowicz
Anna Kloska
Jana Kobelyanskaya
Agnieszka Kubowicz
Małgorzata Leśniewska
Joanna Łoś
Marcelina Malinowska
Bożena Nejman
Łukasz Rąbalski
Maria Rucińska-Zjadacz
Patrycja Siudek
Anna Szpitter
Toruńska Anna
Walkiewicz Dobrochna
Beata Zadykowicz
Tomasz Zarzycki

InnoDoktorant międzyuczelniany
Mariusz Grinholc, Uniwersytet Gdański/Akademia Medyczna w Gdańsku

InnoDoktoranci z Akademii Medycznej w Gdańsku
Katarzyna Gierat-Haponiuk
Anna Lass
Piotr NiedoszytkoUroczystość wręczenia stypendiów
16 grudnia, wtorek, godz. 12.00, Dwór Artusa, dyplomy będzie wręczał: wicemarszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

promo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »