Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

MCD Zabrze obchodzi szóstą rocznicę działalności

MCD Zabrze obchodzi szóstą rocznicę działalności
Zobacz więcej zdjęć »
Jedna z największych i najnowocześniejszych stacji dializ w województwie śląskim obchodzi szóstą rocznicę otwarcia. Od momentu uruchomienia w ośrodku tym wykonano ponad 120 tysięcy zabiegów. Międzynarodowe Centrum Dializ Zabrze jest również największym w regionie centrum dializ otrzewnowych.

Podczas sześcioletniej działalności, na terenie ośrodka zabiegom dializoterapii poddano ponad 650 pacjentów. Dializą otrzewnową leczonych jest 56 chorych.

W każdym roku przeprowadzanych jest ponad 22 tys. zabiegów. Obecnie pod opieką personelu medycznego stacji dializ w Zabrzu znajduje się 134 pacjentów leczonych w programie hemodializy.

Pacjenci stacji są poddawani leczeniu na 30 stanowiskach dializacyjnych w trzech klimatyzowanych salach zabiegowych. Podczas zabiegów mogą oglądać programy telewizyjne na indywidualnych monitorach. Do ich dyspozycji są także karetki transportowe dowożące do ośrodka, a dodatkowo posiłek regenerujący na miejscu. Wszystkie zabiegi są dla chorych bezpłatne, refundowane przez NFZ.

Działamy już 6 lat i stale podnosimy poziom świadczonych usług. Zapewniamy pacjentom z Zabrza i okolic dostęp do najnowocześniejszych metod leczenia nerkozastępczego w komfortowych dla nich warunkach. Część pacjentów, zakwalifikowanych do dializy otrzewnowej, wykonuje zabieg samodzielnie, w domu. Oczywiście w ścisłej konsultacji z naszymi lekarzami" - informuje dr n.med. Bogusław Iwachów - ordynator MCD Zabrze.

Stacja dializ w Zabrzu może się także poszczycić bardzo wysoką skutecznością leczenia nerkozastępczego. Wielu pacjentów doczekało się przeszczepu nerki, a dziś kolejnych 12 zgłoszonych jest do transplantacji. - „To szansa na lepszą jakość życia" - dodaje ordynator Iwachów.

 

Euromedic International działa od 1991r. jako dostawca najwyższej jakości usług w diagnostyce obrazowej i w dializach. W Polsce jest jednym z liderów w swojej branży. Euromedic na stałe korzysta z urządzeń firmy General Electric Healthcare (diagnostyka obrazowa) i Fresenius (hemodializy).

Oprócz Polski firma działa we Włoszech, na Węgrzech, w Portugalii, Grecji, Turcji, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, Rumunii, Bośni i Hercegowinie, Czechach, Irlandii, Wielkiej Brytanii oraz Szwajcarii.  We wszystkich krajach ściśle współpracuje z rządami, instytucjami państwowymi, funduszami ubezpieczeniowymi działającymi w sferze ochrony  zdrowia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 10 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »