Rozrywka i wypoczynek » Sport

Motocyklowe święto z BP i Castrol – firmami przyjaznymi dla jednośladów

Motocyklowe święto z BP i Castrol – firmami przyjaznymi dla jednośladów
Zobacz więcej zdjęć »
Motocyklowa Niedziela na stacji BP Malta w Poznaniu to pierwsza z cyklu 4 imprez „Motocyklowa Niedziela na stacjach BP”, jaki BP Polska i Castrol organizują dla fanów jednośladów.

Kolejne imprezy odbędą się na wybranych stacjach BP w Warszawie (26.04) przy ul. Powstańców Śląskich 122, w Gdyni (10.05) przy ul. Hutniczej 15A i w Krakowie (17.05) przy ul. Bora Komorowskiego 39.

W niedzielę, 19 kwietnia 2009, w godz. 11.00-18.00 właściciele motocykli i skuterów oraz miłośnicy jednośladów już po raz drugi spotkali się na stacji BP Malta w Poznaniu, przy ul. Szwajcarskiej 1. W ubiegłym roku podczas Motocyklowego Weekendu stację odwiedziło około pięciuset fanów motocyklowych przygód.

BP i Castrol organizując cykl imprez Motocyklowa Niedziela chcą zwrócić uwagę kierowców na bezpieczeństwo motocyklistów w związku z rosnącą ilością jednośladów na polskich ulicach oraz  ich wzmożonym ruchem zwłaszcza w sezonie letnim. Motocyklowa Niedziela jest również okazją dla motocyklistów do przedyskutowania z profesjonalistami sensowności wyboru konkretnych modeli jednośladów oraz spotkania się wszystkich wielbicieli dwóch kółek bez konieczności wyjazdu za miasto.

Cykl imprez Motocyklowa Niedziela na stacjach BP jest częścią ruszającej od połowy kwietnia akcji   MOTOCYKLE MOGĄ WIĘCEJ, organizowanej przez BP Polska i Castrol. Na większości stacji BP pojawią się przygotowane przez BP i Castrol naklejki, które każdy miłośnik jednośladów będzie mógł przykleić  na swój samochód lub motocykl i w ten sposób pokazać swoje poparcie dla dwóch kółek oraz zwrócić uwagę kierowców na wzmożoną obecność jednośladów na polskich drogach.

Firmy BP i Castrol dbają o motocyklistów. Świadczy o tym oferta dostępna na wybranych stacjach paliw: w toaletach znajdują się takie udogodnienia jak półka na kask, w sklepie można nabyć czasopisma motocyklowe, a właściciele jednośladów regularnie korzystają z myjni bezdotykowej. Na stacjach BP motocykliści znajdą też szeroką gamę olejów Castrol do motocykli.

Wśród oferty motocyklowej Castrol można znaleźć zarówno oleje do silników 2-suwowych jak i 4-suwowych, spełniające wszystkie najwyższe standardy technologiczne, jak również kosmetyki motocyklowe, np. spray do czyszczenia łańcucha.

Program 'Motocyklowych Niedziel'

Jazdy testowe, prezentacja motocykli BMW, Buell, Harley-Davidson, Honda, Triumph, Suzuki, Yamaha i policyjnych pojazdów pościgowych oraz nowości - trójkołowca marki Spyder firmy Can-am, a także pokaz zdjęć z dalekich wypraw, spotkanie z podróżnikami, opowieści o zdobywaniu świata jednośladami, pokaz mody motocyklowej oraz możliwość zatankowania jednośladów paliwem BP Ultimate 98 sprzedawanym w promocyjnej cenie - to tylko niektóre z atrakcji czekających na wszystkich fanów wolności i miłośników dwóch kółek.

Bezpłatna hamownia

Motocykliści będą mogli skorzystać nieodpłatnie z hamowni motocyklowej i sprawdzić moc swojej maszyny. W rezultacie każdy otrzyma wykres przedstawiający charakterystykę pracy silnika oraz analizę diagnostyczną. O profesjonalną obsługę hamowni zadbają zawodowi mechanicy z załogi Ratka Motocykle, którzy zajmowali się obsługą techniczną motocykli podczas wielu zawodów, w tym także rangi międzynarodowej i naprawiają ponad 1000 motocykli rocznie.

Motocykl ratunkowy

Na imprezie pojawią się ratownicy z Fundacji R2 z motocyklem ratunkowym, którzy pokażą, jak udzielić pierwszej pomocy i skutecznie działać na miejscu wypadku.

Przedstawiciele Policji udzielą porad prawnych dotyczących przepisów ruchu drogowego.

Doskonalenie techniki jazdy

Organizatorzy zaplanowali również symulację jazdy motocyklem i prezentacje multimedialne z zakresu doskonalenia techniki jazdy, a także pokaz akcesoriów i odzieży motocyklowej. Podczas imprezy prezentowane będą produkty większości marek motocyklowych. Dla zainteresowanych prezentacja bogatej oferty kasków motocyklowych oraz porady praktyczne. Firma SHOEI zapewni na miejscu nieodpłatny serwis kasków zakupionych w Autoryzowanych punktach sprzedaży. Wybrane modele kasków zostaną udostępnione do jazd próbnych.

Konkursy

W programie nie mogło zabraknąć konkursów z cennymi nagrodami.

Na każdej z imprez pierwsze 100 osób, które pojawią się na stacjach BP, na których odbywa się Motocyklowa Niedziela, otrzyma najnowszy kompaktowy poradnik motocyklowy przygotowany przez Test & Training Safety Centre. Ponadto odbędzie się losowanie nagród specjalnych m.in. czterech bezpłatnych całodniowych treningów oraz rabatów na treningi doskonalenia techniki jazdy motocyklem lub skuterem pierwszego stopnia w ośrodku Test & Training Safety Centre w Bednarach pod Poznaniem, kurtek motocyklowych oraz olejów motocyklowych Castrol.

Imprezy zorganizowane przez BP i Castrol wspierają Partnerzy: BMW, Yamaha, Honda, Suzuki, Triumph, Shoei, Taurus, Test&Training Safety Centre, Harley-Davidson, Buell, Can-am, Inter Motors, Modeka, Ratka Motocykle, Coca-Cola.

Wsparcia udzieli również Fundacja R2 i Policja.

Patronami medialnymi imprezy są czasopismo Motocykl oraz portal Motogen.pl.

Cykl „Motocyklowa Niedziela na stacjach BP" obejmuje łącznie 4 imprezy na wybranych stacjach BP. Warte podkreślenia jest to, że w tym czasie wspomniane wyżej stacje zostaną zamknięte dla samochodów.

Wszystkie stacje BP, na których organizowana jest Motocyklowa Niedziela oferują motocyklistom specjalnie wyznaczony parking w pobliżu wejścia do sklepu, półkę na kask i rękawice z hakiem na kurtki w toalecie wraz ze sprzętem do mycia kasku, a także rozszerzony asortyment olejów Castrol oraz środków pielęgnacyjnych dla motocykli.

Zapraszamy!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »