Gospodarka » Żywność

Najlepszy barista jedzie na plantację kawy Union do Brazylii

Najlepszy barista jedzie na plantację kawy Union do Brazylii
Zobacz więcej zdjęć »
Nowo otwarta Union Cafe oraz Makata Studio na warszawskim Żoliborzu Przemysłowym gościły w ostatni weekend baristów i gości zawodów Warsaw Open Barista Cup by UNION Coffee.

W Pucharze wystartowało prawie trzydziestu zawodników z całej Polski, zarówno z największych sieci (CoffeeHeaven, Empik, ICoffee), jak i małych kawiarni, a nawet trzech baristów-amatorów.

W Pucharze Baristów zawodnicy zmierzyli się w przygotowywaniu espresso, latte oraz cup tastingu (rozpoznawaniu kaw po aromacie i smaku). Pięcioosobowy finał wyłonił po emocjonującej walce zwycięzcę, którym został Radek Darnowski. Radek poleci do Brazylii na plantację kawy Union!

Drugie miejsce i wycieczkę do fabryki legendarnych ekspresów La Marzocco zdobyła Agnieszka Dawidowska.

Po raz pierwszy w Polsce  odbyły się zawody przygotowywania drinków alkoholowych na bazie espresso - Coffee Cocktails Cup. Tutaj zwycięstwo, oraz wyjazd do Florencji, odniósł Dawid Brylski, który uwiódł sędziów swoim drinkiem na bazie róży.

Na wieczornej imprezie połączonej z wręczeniem nagród bawiło się ok. 600 osób.

Oprócz najlepszych baristów zawody zgromadziły także świetnych sędziów: sędzią głównym była Zoe Brooks, trener baristów z palarnii Union w Londynie, której partnerowali m.in. Jeremy Torz (założyciel palarnii Union), Sławek Saran (mistrz Polski Baristów 2008), Sylwia Bochowicz (wicemistrzyni Polski), Paweł Maliszewski (certyfikowany sędzia World Barista Championships).

- To była bardzo udana impreza, zależało nam na swobodnej formule zawodów w tych nietuzinkowych wnętrzach, z najlepszą kawą oraz  bardzo dobrym sprzętem. Wydaje się, że cel osiągnęliśmy. Poziom finałów i obsada sędziowska też były na światowym poziomie - powiedział Mariusz Mistewicz z Fair Coffee, wyłączny dystrybutor kawy Union Hand-Roasted w Polsce. Zapowiedział, że impreza trafi na stałe do kalendarza tego typu imprez.

Partner merytoryczny: Filtry Espresso Lab

Partnerzy: Wyborowa SA (marka Malibu), Dent-a-Medical, Beyond The

Bean, Koree, Lirene, Day Spa ZEN

Media patroni: o2.pl (serwis Mixer), clubber.pl, CaffePrego.pl

Firma "Fair Coffee Mariusz Mistewicz" jest wyłącznym dystrybutorem kawy Union Hand-Roasted w Polsce.

Kawa Union Hand-Roasted jest zbierana, selekcjonowana i palona ręcznie.

Nasze kawy to najwyższej jakości kompozycje 100% arabik bez dodatku robusty, stworzone tak, aby smaki były niepowtarzalne. Nasza kawa jest produkowana w Londynie, a ziarna pochodzą z rodzinnych plantacji w Ameryce Południowej, Środkowej, Afryce i Azji.

Kawa Union Hand-Roasted jest dostępna w najlepszych kawiarniach, restauracjach, barach oraz biurach. Nie jest dystrybuowana do punktów detalicznych.

Więcej informacji: www.faircoffee.pl Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »