Motoryzacja » Samochody

NISSAN GT-R - Samochód Wyczynowy Roku 2009

NISSAN GT-R - Samochód Wyczynowy Roku 2009
Zobacz więcej zdjęć »
Tytuł Wyczynowego Samochodu Roku za unikatowe połączenie przystępnej ceny, osiągów, atrakcyjnego wzornictwa i supernowoczesnej technologii.

W Londynie ogłoszono wyniki prestiżowego plebiscytu What Car? Awards 2009. Samochodem Wyczynowym Roku został Nissan GT-R, pokonując Audi R8 i Ferrari 430 Scuderia.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

To ważny wyraz uznania dla samochodu, który dzięki przystępnej cenie pozwala praktycznie każdemu cieszyć się szybką jazdą oraz imponującymi osiągami dzięki znakomitym właściwościom jezdnym.

Redaktor naczelny What Car? Steve Fowler wyjaśnia: „W tym samochodzie nawet przeciętny kierowca nie może czuć się nieswojo, a bardzo dobry kierowca będzie miał ochotę w pełni wykorzystać możliwości samochodu. Dlatego właśnie nasz wybór padł na ten model". „Niektórzy uważają, że w supersamochodzie zasługującym na to miano nie ma miejsca na praktyczny układ czterech foteli, a przyzwoity bagażnik to już profanacja - kontynuował Fowler. „Bez wątpienia jednak GT-R to najbardziej efektowny supersamochód w pełnym tego słowa znaczeniu, bez względu na przedział cenowy".

Pod atrakcyjnym nadwoziem kryje się unikatowy zespół napędowy, którego sercem jest ręcznie montowany silnik o mocy 485 KM i maksymalnym momencie obrotowym 588 Nm. Sześciocylindrowa widlasta jednostka o pojemności 3,8 litra współpracuje z pierwszą na świecie, sterowaną manetkami przy kierownicy sześciostopniową skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem, zamontowaną z tyłu w układzie transaxle oraz zaawansowanym napędem na cztery koła, sterowanym wyrafinowanymi układami elektronicznymi, które nie odbierają jednak kierowcy radości z prowadzenia pojazdu.

„GT-R odnosi fenomenalne sukcesy od chwili wprowadzenia modelu na rynek brytyjski, a nagroda What Car? jeszcze bardziej podkreśla jego status supersamochodu" - mówi Paul Willcox, Dyrektor Zarządzający Nissan Motor (GB) Ltd.

Uwagi redakcyjne:

Nagrody dla modelu GT-R:

  • Samochód Roku 2008 polskiej edycji Playboya w kategorii Auto dla Twardziela
  • Najlepszy supersamochód - Top Gear - styczeń 2008r.
  • Auto Express, nagrody w kategorii nowych samochodów - Samochód sportowy roku - sierpień 2008r.
  • Autocar - Samochód Roku dla Kierowcy- wrzesień 2008r.
  • Auto Express - Samochód Wyczynowy Roku - październik 2008r.
  • Japanese Performance - Samochód Roku - grudzień 2008r.
  • Evo - Samochód Roku - listopad 2008r.
  • Vehicle Dynamics International - Samochód Roku - listopad 2008r.
  • Performance Car - Samochód Roku - grudzień 2008r.
  • CAR magazine - Najlepszy Samochód Roku 2008


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »