Motoryzacja » Samochody

Nissan publikuje koncepcyjny szkic elektrycznego pojazdu dostawczego

Nissan publikuje koncepcyjny szkic elektrycznego pojazdu dostawczego
Zobacz więcej zdjęć »
Nissan Motor Co., Ltd opublikowała koncepcyjny szkic elektrycznego pojazdu dostawczego opartego na wprowadzonym niedawno na rynek modelu NV200.

Ten niedrogi wielofunkcyjny pojazd będzie mógł na przykład wjechać bezpośrednio na teren szpitala jako ambulans lub do centrum miasta, w którym obowiązują ograniczenia emisji CO2, jako furgon lub taksówka.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Furgonetka jest jednym z czterech pojazdów elektrycznych zapowiadanych przez Nissana. Na Salonie Motoryzacyjnym Tokio 2009 prezes i dyrektor naczelny firmy Nissan Carlos Ghosn zapowiedział, że LEAF - pierwszy na świecie pojazd elektryczny, który ma być oferowany w przystępnej cenie i na masową skalę - zostanie wprowadzony na rynek najpierw w Japonii i USA pod koniec 2010 roku, potem w Europie w 2011 roku, a w ofercie globalnej pojawi się w 2012 roku.

Na tych samych targach motoryzacyjnych Carlos Ghosn poinformował także o planach wprowadzenia czteromiejscowego elektrycznego samochodu kompaktowego marki Infiniti oraz prototypu LandGlider, zbudowanego według zupełnie nowej koncepcji łączącej największe zalety motocykli i samochodów.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

InfoMoto
http://infomoto.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »