Motoryzacja » Samochody

NISSAN X-TRAIL 20GT wyróżniony nagrodą za oszczędność energii

NISSAN X-TRAIL 20GT wyróżniony nagrodą za oszczędność energii
Zobacz więcej zdjęć »
Nissan Motor Co., Ltd. poinformowała, że X-TRAIL 20GT, wyposażony w ekologiczny silnik Diesla i wprowadzony na rynek we wrześniu 2008 r., zwyciężył w 19 edycji dorocznych Nagród za Oszczędność Energii i został wyróżniony nagrodą Dyrektora Generalnego Agencji Zasobów Naturalnych i Energii Japonii.

Nagroda przyznawana przez Japońskiego Ministra Gospodarki, Handlu i Przemysłu przypadła firmie Nissan już drugi rok z rzędu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Nagroda ma charakter publiczny, a zgłoszenia mogą dotyczyć szerokiego zakresu innowacji w dziedzinie oszczędności energii, w tym korzystania z nowych rodzajów energii oraz stosowania materiałów, urządzeń i systemów przeznaczonych do użytku cywilnego i przyczyniających się do oszczędności energii oraz innych zasobów lub efektywnego wykorzystania energii. Nagroda służy premiowaniu innowacyjnych pomysłów, które przyczyniają się do przyspieszenia komercjalizacji nowych technologii oszczędzania energii.

Nissan X-TRAIL 20GT został nagrodzony za wyższą czystość spalin w porównaniu z pojazdami wyposażonymi w tradycyjne silniki Diesla. Jako pierwszy pojazd na świecie, który spełnia najbardziej rygorystyczne japońskie normy czystości spalin - tzw. „Post New Long-term Regulations" - X-TRAIL 20GT rozwija znakomite przyspieszenie i wysoki moment obrotowy przy niższej emisji CO2. W porównaniu z samochodem z silnikiem benzynowym o pojemności 2,5 litra i rozwijającym tę samą moc, zużycie paliwa zostało obniżone o około 30%, co w ujęciu rocznym* daje oszczędność 200 litrów paliwa i ograniczenie emisji CO2 o 267 kg.

Technologie zastosowane w pojeździe:

Technologia obniżenia emisji

Samochód spełnia nowe normy w zakresie emisji spalin - tzw. „Post New Long-term Regulations", które zaczną obowiązywać od października 2009 r.

  • System common rail pracujący pod ciśnieniem 1600 barów
  • Podwójna komora wirowa
  • Chłodnica EGR
  • Filtr cząstek stałych (DPF)
  • Katalizator LNT (magazynujący i redukujący tlenki azotu)

Technologia ograniczenia hałasu i wibracji

Zastosowano następujące rozwiązania służące zmniejszeniu hałasu i wibracji, czyli typowych wad współczesnych silników Diesla:

  • Wtryskiwacze piezoelektryczne
  • Wałek wyważający

Nissan otrzymał tę nagrodę już po raz drugi z rzędu. W zeszłym roku jury nagrodziło oferowaną przez firmę usługę eko-jazdy, dostępną za pośrednictwem systemu nawigacji CARWINGS. X-TRAIL 20GT został także uhonorowany Nagrodą Ministra Gruntów, Infrastruktury i Transportu za rok 2008 w kategorii Produktów Ekologicznych.

W ramach średniookresowego planu ekologicznego Zielony Program Nissan 2010 firma stara się rozwijać i wprowadzać nowe technologie, produkty i usługi przyczyniające się do rzeczywistego ograniczania emisji CO2, poprawy czystości spalin w celu ochrony powietrza, wody i gleby oraz recyklingu zasobów.

*Roczny przebieg: 9 807 km (Raport Ministerstwa Gospodarki, Handlu i Przemysłu), przeliczony w trybie 10-15.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »