Motoryzacja » Samochody

NISSAN zapowiada nowy model : GT-R SPECV

NISSAN zapowiada nowy model : GT-R SPECV
Zobacz więcej zdjęć »
Nissan Motor Co., Ltd. poinformowała o wprowadzeniu limitowanej serii nowego modelu Nissan GT-R SpecV, który można będzie można kupić od 2 lutego 2009 r. w siedmiu specjalnie wybranych stacjach dealerskich Nissana w Japonii.

GT-R SpecV przeznaczony jest dla tych entuzjastów jazdy samochodem, którzy chcą mieć pojazd dopuszczony do ruchu ulicznego, ale dysponujący osiągami samochodu wyścigowego.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

SpecV zbudowany jest na bazie uniwersalnego samochodu sportowego Nissan GT-R dostępnego na rynku i już cieszącego się powszechnym uznaniem na całym świecie. To model podporządkowany pierwotnej koncepcji „supersamochodu dla każdego, na każdą drogę i na każdą okazję", ale oferujący zupełnie nowy poziom „zespolenia człowieka z maszyną". SpecV wyróżnia się unikatowym nadwoziem, wnętrzem, sportowym wyposażeniem i modyfikacjami, dzięki którym niezrównane osiągi modelu GT-R poprawiono jeszcze bardziej.

W nadwoziu modelu GT-R SpecV zastosowano nowe elementy z włókna węglowego, takie jak tylny spojler, osłona chłodnicy i wloty powietrza chłodzącego hamulce. SpecV dostępny jest wyłącznie w kolorze Ultimate Black Opal (RP). SpecV to samochód dwumiejscowy (w „zwykłym" GT-R są dwa dodatkowe miejsca siedzące z tyłu). Specjalne kubełkowe fotele Recaro wykonane są z włókna węglowego, podobnie jak niektóre detale schowka w konsoli centralnej, deski rozdzielczej oraz innych elementów.

Wyczynowe możliwości samochodu pozwala wykorzystać nowy specjalny „nadbieg", który służy do chwilowego zwiększania mocy dwóch turbosprężarek i momentu obrotowego przy średniej i wysokiej prędkości obrotowej silnika. Rozwiązanie to zdecydowanie poprawia przyspieszenie, a jednocześnie umożliwia pracę silnika z mniejszą prędkością obrotową, co przekłada się na niższe zużycie paliwa. Kolejne modyfikacje to między innymi układ wydechowy pokryty tytanem i wyjątkowo skuteczne węglowo-ceramiczne hamulce.

W GT-R SpecV zastosowano także lekkie, stylizowane na wyścigowe aluminiowe obręcze kół, opracowane specjalnie do tego modelu i sprzedawane przez Nissan Motorsports International (NISMO) już od września 2008 r. Mniejsza masa nieresorowana wynikająca z zastosowania nowych obręczy, zwiększona skuteczność hamulców oraz specjalne zawieszenie i opony o podwyższonej przyczepności gwarantują wyjątkowe osiągi SpecV. SpecV będzie dostępny w stacjach dealerskich, w których zatrudnieni są także mechanicy przeszkoleni specjalnie w zakresie obsługi modelu GT-R SpecV i specyfiki eksploatacji pojazdu na torze wyścigowym.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

InfoMoto
http://infomoto.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »