Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Odbył się finał I Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Odbył się finał I Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
Zobacz więcej zdjęć »
Pięć miesięcy wytężonej nauki, sześćdziesiąt pytań testowych rozwiązanych w sumie podczas dwóch etapów naukowej rywalizacji i pokonanie blisko dwóch tysięcy konkurentów

- tak w skrócie można przedstawić drogę do ostatecznej rozgrywki o laur, 43 finalistów I Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Finał odbył się w piątek, 20 marca w auli Wyższej Szkoły Logistyki, organizatora Konkursu. Wyniki poznamy 17 kwietnia, podczas uroczystego wręczania nagród.

Choć rozpoczęcie rywalizacji zaplanowano na godzinę 12:00, to pierwsi uczestnicy zaczęli zjeżdżać się już około godziny 9:00. Przejęci i zdenerwowani, nie zwracali nawet uwagi na przygotowany dla nich posiłek, tylko zapatrzeni w notatki, powtarzali materiał. Nie mniej przejęci byli nauczyciele, którzy przyjechali wraz ze swoimi podopiecznymi.

- Pewnie, że się denerwuję, bo przecież wiem, jak moim uczniom zależy na zwycięstwie – mówiła Elżbieta Stużyńska z Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie. - Większość z nich, chce rozpocząć studia na kierunku Logistyka, a gdzie mieliby to zrobić, jak nie w Wyższej Szkole Logistyki. Dlatego bezpłatne studia, które czekają na zwycięzców Olimpiady, są dla nich bardzo kuszącą perspektywą – wyjaśnia.

Finał rozpoczął się w południe. Kanclerz WSL doc. dr inż. Ireneusz Fechner, przedstawił uczestnikom zasady obowiązujące podczas pisania egzaminu, a następnie życzył im powodzenia. Na rozwiązanie trzech problemowych zadań, uczniowie mieli 90 minut. Pierwsze dotyczyło kalkulacji kosztów logistycznych oraz oceny wskaźnikowej kosztów i planów, drugie pytanie, sprawdzało wiedzę z zakresu polityki transportowej Unii Europejskiej, trzecie natomiast – z planowania logistycznego, zarządzania łańcuchem dostaw i usług logistycznych.

Po upływie czasu, pracownicy uczelni zebrali karty odpowiedzi. Zwieńczeniem finału było wspólne, pamiątkowe zdjęcie i zaproszenie wszystkich na galę wręczenia nagród, która odbędzie się 17 kwietnia 2009 roku w Wyższej Szkole Logistyki o godzinie 12.  
Partnerami merytorycznymi Olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Sponsorami są firmy Epicor i L-Systems.
Patronat medialny objęły: czasopismo „Logistyka” (patronat główny), „Polska Gazeta Transportowa”, dziennik „Polska Głos Wielkopolski”, portal Logistyka.net.pl, Kariera.com.pl oraz Studentnews.pl.

Szkoły, z których przyjechali finaliści
I Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Lp.    Szkoła
1.    Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzeczu Podlaskim
2.    Zespół Szkół Morskich im. E. Kwiatkowskiego w Świnoujściu
3.    Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków I Marynarzy w Kołobrzegu
4.    Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu
5.    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu
6.    Zespół Szkół nr 8 im. Stanisława Staszica w Szczecinie
7.    Zespół Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu
8.    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łodzi
9.    Technikum Transportowe w Gdyni
10.    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu
11.    Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie
12.    Zespół Szkół nr 3 w Szczecinie
13.    Zespół Szkół Mechanicznych w Namysłowie
14.    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Jaworznie
15.    Centrum Kształcenia Ustawicznego w ChełmieRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kmatysik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »