Kultura, sztuka » Kultura

Odkryj magię etiud filmowych w Cinema City Manufaktura!

Odkryj magię etiud filmowych w Cinema City Manufaktura!
Zobacz więcej zdjęć »
Cinema City Manufaktura i Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna zapraszają na kolejny przegląd „Filmowe odkrycia”.

Widzowie zobaczą najnowsze produkcje wyróżnione na ostatnim przeglądzie „Łodzią po Wiśle" oraz obsypany nagrodami klasyk filmu dokumentalnego „ZK Sieradz" Janusza Kijowskiego.

Pokaz odbędzie się już 4 czerwca o godzinie 20:00, a o oprawę wieczoru zadba Pan Marcin Malatyński, wykładowca i szef Biura Promocji PWSFTviT.

Pokazy etiud studenckich w kinie Cinema City Manufaktura to cykliczne wydarzenie, podczas którego miłośnicy kina poznają najnowsze etiudy studentów łódzkiej „Filmówki" oraz ponadczasowe dzieła gatunku. - „W czerwcu naszym widzom zaprezentujemy głównie etiudy nagrodzone na ostatnim przeglądzie „Łodzią po Wiśle". Poziom wszystkich filmów jest bardzo wysoki, a jedna z etiud została nawet zakwalifikowana do sekcji Cinefondation Festiwalu Filmowego w Cannes" - mówi Aleksandra Pasieka, Specjalista ds. Marketingu i PR Cinema City.

Perełką najbliższych „Filmowych odkryć" będzie pokaz filmu dokumentalnego „ZK Sieradz" z 1976 roku. Jest to reportaż z sieradzkiego więzienia, który przedstawia inscenizowane wypowiedzi więźniów o dobrodziejstwach resocjalizacji oraz pokazuje pracę strażnika więziennego. Reżyser Janusz Kijowski otrzymał za film liczne nagrody m.in. „Złoty Klaps" i nagrodę dziennikarzy rzeszowskiego „Kina Młodych" oraz Grand Prix Festiwalu Etiud PWSFTviT w 1978 roku.

Widzowie „Filmowych odkryć" obejrzą film fabularny „Tam gdzie słońce się nie spieszy" Mateja Bobrika, opowiadający historię mieszkańców niewielkiej wsi, którzy żyją w zawieszeniu pomiędzy życiem, naturą i śmiercią. Film został obsypany nagrodami m.in. dla najlepszego dokumentu na tegorocznym przeglądzie „Łodzią po Wiśle" i Minsk Open Student Film & Video Festiwal „Kinogran". Matej Bobrik został także uznany najlepszym reżyserem podczas Węgiel Student Film Festiwal 2009.

Wśród prezentowanych filmów znajdzie się także film „Małżonkowie" zakwalifikowany do sekcji Cinefondation Festiwalu Filmowego w Cannes, opowiadający o młodej dziewczynie zagubionej w swych dysfunkcjonalnych marzeniach. Dara van Dusen, reżyserka filmu, została nagrodzona II nagrodą warszawskiego przeglądu „Łodzią po Wiśle". Warto obejrzeć także świetną animację „Sonata księżycowa" Cypriana Piwowarskiego, której motywem przewodnim jest tęsknota.

W programie „Filmowych odkryć" znajdzie się także etiuda „Historia o braku samochodu" Grzegorza Jaroszuka, która przedstawia losy pewnej dziwnej rodziny. Kolejny film,  „Wycinanka" Grzegorza Krawca, jest opowiadaniem o 20-latku z małego miasteczka, który z tajemniczym pakunkiem i kwiatkiem w dłoniach wyrusza na poszukiwania swojej zaginionej dziewczyny. „Zupełnie inna historia" Pawła Dębskiego to natomiast opowieść, której głównym bohaterem jest nóż. Głosu do filmu użyczył Wojciech Malajkat.

Łączny czas pokazu wynosi ok. 87 minut.
Bilety na pokaz kosztują 9 zł normalny, 8 zł ulgowy.


Informacje o kinie Cinema City Łódź Manufaktura:

Cinema City Łódź to nowoczesny multipleks w sieci kin Cinema City. Widzowie w komfortowych warunkach mogą doświadczać wrażeń filmowych wzbogaconych  najlepszymi  rozwiązaniami technicznymi. Multipleks Cinema City Łódź charakteryzują najnowocześniejsze rozwiązania zapewniające wysoką jakość obrazu i dźwięku oraz komfort oglądania.

Cinema City to:

  • 14 nowoczesnych, klimatyzowanych sal kinowych mieszczących jednocześnie prawie 2600 widzów,
  • system dźwiękowy Dolby SR, Dolby Digital i Dolby Digital Surround EX,
  • najwyższej jakości ekrany „pływające" firmy Harkness Hall (zainstalowane bez użycia ograniczających wizję maskownic),
  • komfortowe fotele Quinette,
  • amfiteatralny układ widowni (wzorowany na budowie stadionów piłkarskich), o optymalnym przewyższeniu, gwarantujący idealną widoczność,
  • kilkanaście filmów granych w jednym dniu - możliwość wyboru odpowiedniego tytułu i seansu o dogodnej godzinie,
  • możliwość zarezerwowania biletów przez telefon, u kasjera, bądź poprzez rezerwację automatyczną Teletixs oraz internet,

* architektura obiektu dostosowana do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »