Kultura, sztuka » Kultura

Ostatnie przygotowania do inauguracji „Pociągu do nieba”

Ostatnie przygotowania do inauguracji „Pociągu do nieba”
Zobacz więcej zdjęć »
Już za dwa tygodnie na pl. Strzegomskim we Wrocławiu odbędzie się inauguracja największej rzeźby miejskiej w Polsce „Pociąg do nieba”. Właśnie trwają ostatnie przygotowania do tego spektakularnego wydarzenia, które planowane jest na wtorek 19 października 2010.

Najbliższemu otoczeniu rzeźby nadano kształt elipsy, która zostanie obsadzona trawą, a dookoła usypane zostaną ścieżki spacerowe. W odległości do 4 m od instalacji nasadzone zostaną różnego rodzaju krzewy ozdobne, tworzące scenografię wyłaniającej się spod ziemi lokomotywy mknącej ku niebu. Dodatkowo przy rzeźbie ustawiony zostanie semafor oraz tablice pamiątkowe.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Inauguracja rozpocznie się częścią oficjalna o godz. 12.00. Uczestniczyć w niej będzie wielu znamienitych gości, w tym prezydent miasta Rafał Dutkiewicz. Autor Andrzej Jarodzki i przedstawiciele mecenasa projektu, firmy Archicom, którzy symbolicznie przekażą rzeźbę na ręce władz miasta, by później razem ze zgromadzoną widownią zasygnalizować odjazd lokomotywy, przy dźwiękach buchającej pary. Przewidziana jest także konferencja prasowa dotycząca przyszłości i zagospodarowania pl. Strzegomskiego.

Wieczorem gdy już zajdzie słońce, „Pociąg do nieba” ubierze się w nową szatę - pełną kolorowego światła, pary i dźwięków. Wszyscy zgromadzeni pod rzeźbą wspólnie odgwiżdżą dojazd ciuchci by później razem podziwiać pełen dźwiękowych eksplozji i wybuchów iskier występ zespołu muzyki industrialnej – All Sounds Allowed.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kasia@grupakreatywni.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »