Motoryzacja » Samochody

Otwarcie Nissan Sportscars Shop

Otwarcie Nissan Sportscars Shop
Zobacz więcej zdjęć »
Odwiedzając legendarne areny sportu samochodowego, prędzej czy później trzeba dotrzeć w góry Eifel.

Tam, wśród wulkanicznych krajobrazów, położona jest Nordschleife, czyli Północna Pętla toru Nürburgring, będąca ostatecznym sprawdzianem zarówno dla zawodników, jak i dla materiałów wykorzystywanych w wyścigach. To właśnie „zielone piekło", w którym wiele nowych modeli samochodów poddawanych jest morderczym testom mocy i wytrzymałości.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Nissan od pewnego czasu także jest zafascynowany torem Nürburgring. Japońska firma zaangażowała się już nie tylko w legendarny wyścig 24-godzinny. Nissan postawił także na stałą obecność na torze w górach Eifel i w tym celu, w marcu 2007 roku, otworzył własne centrum testowe w Troisdorf niedaleko Bonn, skąd nowe modele samochodów wyruszają na testy przeprowadzane na Nordschleife. W kwietniu ubiegłego roku, w czasie testowania nowego sportowego GT-R, Nissan uzyskał legendarny czas przejazdu odcinka o długości 20,8 kilometra. Na najnowszej wersji super sportowego samochodu z silnikiem o mocy 356 kW (486 KM) ustanowiony został nowy rekord: 7 minut i 26,7 sekundy.

Japoński producent samochodów przygotowuje się teraz do ekscytującego przedsięwzięcia, jakim jest otwarcie ośrodka Nissan Sportscars Shop przy nowym ring°boulevard na Nürburgring, w którym goście będą mogli dokładniej poznać sportowe auta Nissana. W ten sposób Nissan chce popularyzować ideę wyścigów wśród fanów marki z całego świata i umożliwić gościom bliższy kontakt z firmą, która od dawna produkuje fascynujące sportowe samochody. Nissan Sportscars Shop, zajmujący powierzchnię około 500 metrów kwadratowych, został otwarty 9 lipca, w ramach uroczystości poświęconych nowemu torowi Nürburgring.

Codziennie, w godzinach od 10:00 do 20:00, goście specjalnej placówki Nissana będą mogli oglądać fascynujące samochody sportowe tej marki, zaopatrzyć się w produkty odpowiadające ich stylowi życia lub po prostu odpocząć w specjalnie urządzonej poczekalni. Oprócz GT-R i jednego z zaledwie 80 wyprodukowanych 370Z NÜRBURGRING EDITION w ośrodku znajdzie się także egzemplarz GT-R w wersji SpecV. To jedyne miejsce w Europie, w którym można będzie oglądać ten wybitnie ekskluzywny pojazd.

SpecV to superwyczynowa wersja supersamochodu Nissana, w której wprowadzono liczne modyfikacje w porównaniu z modelem seryjnym - takie jak dodatkowe elementy z włókna węglowego, węglowo-ceramiczne hamulce, tytanowy układ wydechowy i obsługiwany przyciskiem układ krótkotrwałego zwiększania momentu obrotowego. Przeszkolony personel jest gotów udzielić odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące samochodów i skontaktować potencjalnego klienta z handlowcem z salonu sprzedaży. Sprzedaż GT-R SpecV rozpocznie się jeszcze w tym roku, a ceny zostaną podane w najbliższych miesiącach.

Goście odwiedzający Sportscar Shop mogą także zakupić wysokiej jakości produkty Nissana oraz NISMO, czyli działu japońskiej marki odpowiedzialnego ze sport samochodowy. Oferta obejmuje rzadkie przedmioty importowane z Japonii oraz modele samochodów w pomniejszonej skali.

Nissan Sportscars Shop ma także pełnić istotną rolę w wielu przedsięwzięciach firmy o charakterze marketingowym i handlowym. Na przykład na koniec października 2009 roku firma zaplanowała cały tydzień specjalnych atrakcji, takich jak pokaz dryftu na Nürburgring, dni z Nissanem GT-R na Nordschleife czy „zmysłowa podróż" przez malownicze okolice w górach Eifel otaczających tor wyścigowy.

Rozbudowa toru Nürburgring i stworzenie tam całorocznego centrum rekreacyjno-biznesowego jest ważnym etapem w historii Nordschleife zbudowanej w 1927 roku. Oprócz nowej trybuny głównej z 5000 miejsc pod dachem w bezpośrednim sąsiedztwie toru urządzono także nowe tereny, na których będą organizowane prezentacje i inne imprezy, oraz zbudowano dodatkowe miejsca noclegowe. Dla klientów korporacyjnych przygotowano rozszerzoną ofertę usług i atrakcji organizowanych w zadaszonych obiektach. Centralną osią Nürburgring jest tzw. ring°boulevard. Właśnie tutaj - wzdłuż prostej startowej i końcowej toru Grand Prix - czołowi producenci samochodów i eksperci w dziedzinie akcesoriów urządzili tematyczne sklepy i salony wystawowe. Zadaszona promenada jest połączona z innymi nowymi atrakcyjnymi strefami, takimi jak ring°arena przeznaczona na imprezy publiczne czy muzeum sportu motorowego ring°werk.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »