Motoryzacja » Samochody

Premiera w Porsche: Cayenne z silnikiem wysokoprężnym

Premiera w Porsche: Cayenne z silnikiem wysokoprężnym
Zobacz więcej zdjęć »
Zarząd Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG, Stuttgart, dał zielone światło: od lutego 2009 roku Porsche będzie oferować model Cayenne z silnikiem wysokoprężnym i w ten sposób po raz kolejny rozszerzy ofertę jednostek napędowych dla tych sportowych samochodów terenowych.

Decyzja zapadła w związku ze zmienionymi ustawami, które - w niektórych krajach europejskich - wprowadziły preferencyjne wysokości podatków dla pojazdów z silnikami wysokoprężnymi. Ponadto udział Porsche w koncernie Volkswagen, będącym największym na świecie producentem silników dieslowskich dla samochodów osobowych, stworzył nowe perspektywy dostaw tych jednostek napędowych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Porsche wyposaży Cayenne w trzylitrowy silnik V6 z turbodoładowaniem o mocy 240 KM (176 kW), dostarczany przez Audi AG, spółkę należącą do koncernu VW. Cayenne z silnikiem diesla będzie zużywał średnio 9,3 litra oleju napędowego na 100 kilometrów, a emisja dwutlenku węgla wyniesie 244 gramy na kilometr. Spontaniczna reakcja na pedał gazu i dynamika tego nowoczesnego silnika wysokoprężnego doskonale sprawdzą się w sportowym samochodzie terenowym, jakim jest Cayenne. Ponadto wysoki moment obrotowy, wynoszący 550 Nm gwarantuje sportową dynamikę i znakomite osiągi, a tym samym typową dla Porsche przyjemność z jazdy.

Nowy model Cayenne będzie, ze względu na duże zainteresowanie klientów, oferowany najpierw w Europie. W przyszłości planowane jest wprowadzenie na rynki innych krajów.

Zarząd Porsche jest przekonany, że ten oszczędny turbodiesel V6 zapewni nieprzerwany sukces rynkowy serii Cayenne. W ubiegłym roku finansowym 2007/08 sprzedano 45.478 samochodów z tej serii, obejmującej aktualnie pięć różnych modeli - więcej niż kiedykolwiek w roku rozrachunkowym.

Wprowadzając na rynek Cayenne z silnikiem wysokoprężnym Porsche konsekwentnie kontynuuje swoją ofensywę mającą na celu redukcję zużycia paliwa. Już wiosną 2007 roku ten producent samochodów sportowych wyposażył nową generację Cayenne w silniki z bezpośrednim wtryskiem benzyny, które zużywają nawet o 15 procent mniej paliwa. Od lata 2008 Porsche oferuje także najnowszą generację serii 911 z silnikami benzynowymi z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Ponadto trwają prace nad wersją Cayenne z napędem hybrydowym, która ma spalać poniżej dziewięciu litrów paliwa na 100 kilometrów i pojawi się na rynku pod koniec tego dziesięciolecia. Cayenne z jednostką diesla, seryjnie wyposażony w sprawdzoną przekładnię automatyczną Tiptronic-S, będzie dostępny na rynku od lutego 2009 roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

promo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »