Rozrywka i wypoczynek » Sport

Prezes Grzegorz Lato i pierwsze posiedzenie zarządu PZPN

Prezes Grzegorz Lato i pierwsze posiedzenie zarządu PZPN
Zobacz więcej zdjęć »
Dokładnie w tydzień po zjeździe wyborczym na pierwszym posiedzeniu zebrał się w Warszawie zarząd PZPN. Prezes Grzegorz Lato może być zadowolony, bo były to bardzo udane, 3-godzinne obrady.

Dokładnie w tydzień po zjeździe wyborczym na pierwszym posiedzeniu zebrał się w Warszawie zarząd PZPN. Prezes Grzegorz Lato może być zadowolony, bo były to bardzo udane, 3-godzinne obrady.

Co ustalono? Ano to, że każdy członek zarządu ,,na którym ciążyć będą prokuratorskie oskarżenia o przestępstwo umyślne – korupcję lub jakiekolwiek inne'', zostanie automatycznie zawieszonych w swoich prawach. ,,Wysyłamy sygnał do społeczeństwa i pana ministra Mirosława Drzewieckiego, że skończyły się żarty i bierzemy się poważnie za sprawę korupcji'', powiedział PAP Lato. Uchwała zarządu nie dotyczy pracowników etatowych PZPN; w tym Zdzisława Kręciny (ma nieco kosmiczne zarzuty o niegospodarność...), który wczoraj został oficjalnie powołany na kolejne 4 lata jako sekretarz generalny.

Wiceprezes ds. organizacyjno-finansowych – Rudolf Bugdoł poinformował, iż do końca roku będą powołane nowe składy (bez członków zarządu) związkowych wydziałów i komisji. ,,Przyjęliśmy do wiadomości rezygnację szefa Wydziału Dyscypliny – Adama Gilarskiego, ale jej nie zaakceptowaliśmy. Chcemy, by został w związku, będziemy z nim rozmawiać'', powiedział Lato, dodając, że chciałby się też szybko spotkać z wrocławskimi prokuratorami prowadzącymi śledztwo w sprawie korupcji.

Wiceprezesi PZPN – Bugdoł, Antoni Piechniczek, Adam Olkowicz, Jan Bednarek i Janusz Matusiak tworzyć będą Komisję ds. Nagłych, która ,,podejmować będzie decyzje w sprawach nadzwyczajnych i wymagających niezwłocznej reakcji''. Zarząd powołał również komisję ds. negocjacji z firmami oferującymi sprzęt sportowy (wkrótce wygasa  kontrakt z Pumą), tworzą ją Matusiak, Stefan Antkowiak, Witold Dawidowski i Ireneusz Serwotka. Przy pomocy kancelarii prawnej byłego... kuratora PZPN (luty 2007) Marcina Wojcieszaka zostanie przygotowany Kodeks Antykorupcyjny oraz poprawki do statutu, których wprowadzenie jest efektem działania Niezależnej Komisji Wyborczej profesora Michała Kleibera. Zjazd statutowy zaplanowano na 25-26 stycznia 2009.

W PZPN trwa inwentaryzacja, czyli przygotowanie bilansu otwarcia, bo ,,nowy zarząd musi wiedzieć, jaki majątek przejmuje''. Lato do końca listopada chce  się spotkać z prezydentami FIFA  – Josephem Blatterem oraz UEFA – Michelem Platinim. Chce też doprowadzić do budowy siedziby PZPN (w pobliżu obiektów Hutnika), a FIFA i UEFA już deklarują pomoc finansową. ,,To, co zobaczyłem, jest zachęcające. Wszyscy byli dobrze przygotowani do pierwszego posiedzenia, włożono sporo pracy'', powiedział najmłodszy członek zarządu związku, szef Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA Jacek Masiota. No i proszę, panie ministrze...

W czasie obrad na Miodową dotarła miła wiadomość. Oto Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego o odrzuceniu roszczeń Szczakowianki Jaworzno wobec PZPN. Proces był skutkiem tzw. afery barażowo-korupcyjnej (w czerwcu 2003) o prawo gry w ówczesnej I lidze pomiędzy Szczakowianką a Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Przedstawiciel powoda – syndyka upadłej Szczakowianki Jaworzno SSA – domagał się odszkodowania w wysokości 9.89,568 mln zł, czyli zadośćuczynienia za straty, jakie klub miał ponieść w wyniku degradacji. Było to przyczyną utraty wpływów od sponsorów, Canal+ i ze sprzedaży biletów, co doprowadziło Szczakowiankę do upadłości. Przypomnijmy, iż Wydział Dyscypliny PZPN ukarał dożywotnią dyskwalifikacją 6 piłkarzy Świtu  – za sprzedanie meczu. Reagował więc ten PZPN na korupcję, czy nie? I dlaczego na potwierdzenie słuszności decyzji czekał pięć i pół roku?

Dzisiaj około godz. 13.30 (,,po głosowaniach sejmowych'') prezes Lato spotka sie w siedzibie Ministerstwa Sportu z Mirosławem Drzewieckim.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

fuburek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »