Społeczeństwo » Społeczeństwo

Prezydent jedzie z instrukcjami na szczyt UE

Prezydent jedzie z instrukcjami na szczyt UE
Zobacz więcej zdjęć »
Prezydent Lech Kaczyński weźmie dzisiaj udział w nieformalnym szczycie Unii Europejskiej w Brukseli poświęconym kryzysowi finansowemu.

Rząd przygotował prezydentowi instrukcje z wytycznymi, dotyczącymi m.in. szybkiego wprowadzenia w Polsce euro, a także apel o jak najszybszą ratyfikację Traktatu Lizbońskiego.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu

Podczas szczytu unijni przywódcy mają przygotować wspólne stanowisko na szczyt gospodarczy w Waszyngtonie 15 listopada.

Rząd polski przekazał prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu swoje stanowisko na ten szczyt. Rządowe instrukcje odnoszą się m.in. do kwestii przyjęcia przez Polskę euro i ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.

Donald Tusk liczy na to, że prezydent wytyczne przedstawi, choć, jak tłumaczył, nie zastosuje żadnych środków dyscyplinujących, bo ich nie ma. – Możemy tylko liczyć na elementarną odpowiedzialność prezydenta – dodał szef rządu.

Z kolei Lech Kaczyński uważa, że instrukcje rządu mają umiarkowany związek z przedmiotem obrad szczytu. Zadeklarował jednak, że przedstawi je w zakresie, w którym będą dotyczyły tematu spotkania. – Oczywiście wspomnę o planie np. przyjęcia euro w 2012 roku – mówił Lech Kaczyński.

W przeciwieństwie do październikowego szczytu UE w piątek w Brukseli nie będzie premiera ani żadnego z ministrów. Spotkanie w Brukseli ma formułę roboczego lunchu, każdy z krajów członkowskich ma tam reprezentować jedna osoba.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Antyprecel informacyjny
http://www.cos.ponadto.info

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »