Motoryzacja » Samochody

Rekordowe ograniczenie emisji CO2 w nowym Volvo C30

Rekordowe ograniczenie emisji CO2 w nowym Volvo C30
Zobacz więcej zdjęć »
W nowym Volvo C30 emisję CO2 ograniczono do rekordowo niskiego poziomu 99 g/km. Volvo Cars po raz pierwszy w historii przekroczyło magiczną granicę 100 gram na kilometr.

Na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie zaprezentowane zostało nowe C30 DRIVe, wyposażone w technologię Start/Stop, zużywające zaledwie 3,8 litra oleju napędowego na 100 km.

Poziom emisji jest równie niski i wynosi jedynie 99 g CO2 na 1 km.

„Dzięki temu wynikowi należymy do absolutnej elity pod względem niskich emisji CO2" - powiedział Peter Ewerstrand, menedżer ds. zagadnień związanych z CO2 w Volvo Cars.

Volvo C30 1.6D DRIVe już od wiosny 2009 roku jest dostępne z funkcją Start/Stop, która wyłącza silnik podczas postoju, na przykład na światłach lub w korku ulicznym. Funkcja ta, wraz z szeregiem innych ulepszeń w sterowaniu silnikiem i technologii spalania, już wtedy umożliwiła ograniczenie emisji do 104 g CO2/km. Kilka miesięcy później dokonano kolejnych  ulepszeń.

Volvo C30 DRIVe z funkcją Start/Stop umożliwia zatem przebycie 1380 km na jednym baku oleju napędowego o pojemności 52 l.

„Po raz pierwszy w historii Volvo zaprojektowaliśmy samochód, który emituje zaledwie 99 g CO2 na 1 km" - powiedział Peter Ewerstrand.

Niskie zużycie paliwa nie jest jedyną nową cechą Volvo C30 zaprezentowanego we Frankfurcie. Zmieniony został  cały przód, w tym przednie błotniki i reflektory. Na grillu jeszcze wyraźniej uwidoczniono logo Volvo - znak żelaza. Wlot powietrza powiększono do rozmiarów podobnych do XC60. Grill zyskał dzięki temu unikatowy, nowy wzór.

Samochód  pojawi się na rynku pod koniec tego roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

InfoMoto
http://infomoto.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »