Motoryzacja » Moto Serwis

Robert Kubica podsumował sezon

Robert Kubica podsumował sezon
Zobacz więcej zdjęć »
- Bez wdawania się w szczegóły, w końcówce sezonu pewne okoliczności sprzysięgły się przeciwko mnie. Szczególnie w dwóch ostatnich wyścigach - powiedział o przyczynach utraty trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej Robert Kubica.

- Nie wiem dokładnie co się wydarzyło, jednak zdecydowanie coś poszło źle - dodał Polak. Szef BMW Sauber Mario Theissen kilkakrotnie po zakończeniu sezonu powiedział, że w sezonie 2009 przyjdzie czas na walkę o mistrzostwo świata. Kubica podchodzi jednak do tych zapowiedzi spokojnie. - Moja praca polega na jak najlepszej jeździe i unikaniu błędów. Cała reszta nie jest w moim rękach. Oczywiście potrzebuję dobrego bolidu i trafnej strategii aby wygrywać. W praktyce oznacza to, że za mną musi stać sporo ludzi którzy znają się na swojej pracy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu- W początkowej fazie sezonu 2008 nasze tempo było bardzo dobre, co pozwoliło mi awansować na pozycję lidera klasyfikacji. W sezonie 2009 musimy powtórzyć ten okres, ale w ciągu całego roku. Łatwo nie będzie - powiedział kierowca BMW Sauber.

- Ogólnie ten sezon nie był zły. Czternastokrotnie zdobywałem punkty, siedem razy stawałem na podium. Cieszę się, że zapisałem się w historii BMW Sauber zostając pierwszym kierowcą który zwyciężył w wyścigu - dodał Kubica.

Robert Kubica ocenił także ostateczne rozstrzygnięcia sezonu 2008. - Myślę, że Ferrari pokazało bardzo dobre podejście z drużynowego punktu widzenia i zasłużenie zwyciężyło w klasyfikacji konstruktorów. Lewis z kolei z pewnością zasłużył na tytuł w klasyfikacji generalnej. Gratuluje obu zwycięzcom.

Kubica przyznał także, że po zakończeniu sezonu nie może liczyć na wakacje. - Jestem dość zajęty, pracuję nad projektem nowego typu gokartów, który zamierzam zaprezentować i wprowadzić do rywalizacji w przyszłym sezonie - zdradził polski kierowca.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

fuburek

Komentarze (1)

  • abapol
    abapol 2008-12-07 00:20:04

    Wielka szkoda że w sezonie 2008 Kubicy uciekło 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Ale w przyszłym roku Robert będzie Mistrzem Świata F1 :)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »