Motoryzacja » Samochody
Schneider Electric i EMT otwierają stację szybkiego ładowania pojazdów
4 października 2011 roku firmy Schneider Electric, globalny specjalista w zarządzaniu energią, oraz EMT, wiodący operator telefonii komórkowej w Estonii, otworzyły pierwszą w regionie bałtyckim publiczną stację szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych oferującą usługę zdalnych płatności, która znajduje się w dzielnicy portowej w Tallinie.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Rozwiązanie to, opracowane wspólnie przez obie firmy, łączy technologię infrastruktury szybkiego ładowania Schneider Electric dla pojazdów elektrycznych, umożliwiającą naładowanie baterii do poziomu 80% w czasie krótszym niż 15 minut, z wewnętrznym systemem płatności zdalnych EMT. Zapewnia ono bezpieczne ładowanie akumulatorów w pojazdach, optymalizując ilość przesyłanej energii zależnie od potrzeb samochodu i ilości mocy dostępnej w sieci. Dzięki wbudowanemu systemowi telekomunikacyjnemu, stacja wysyła użytkownikom powiadomienia o dostępności, stanie naładowania, a także informuje kierowców o zakończeniu ładowania.
- Otwarcie pierwszej publicznej stacji szybko ładującej stanowi doskonały przykład prostego, wydajnego i łatwo dostępnego rozwiązania przeznaczonego dla aktualnych i przyszłych użytkowników pojazdów elektrycznych w Estonii – mówi Kari Laine, prezes Schneider Electric w Finlandii i Krajach Bałtyckich. - Łącząc swoje doświadczenia, EMT i Schneider Electric mogą zaprezentować dziś konsumentom wyjątkowe rozwiązanie umożliwiające zarządzanie i opłacanie usług ładowania pojazdów elektrycznych – dodaje.
- Rozwój mobilnego systemu płatności za ładowanie aut elektrycznych stanowi interesujące wyzwanie oraz okazję do zaoferowania klientom nowych i innowacyjnych usług, które umożliwiają EMT wykorzystanie 11 lat doświadczeń w zarządzaniu zdalnymi opłatami parkingowymi w miastach. Dzięki usłudze opracowanej przez EMT, abonenci wszystkich sieci komórkowych mogą dokonać zakupu energii elektrycznej dla auta i zaparkować bez konieczności wcześniej rejestracji. Dla klientów oznacza to znacznie większą użyteczność i komfort – mówi Valdo Kalm, prezes firmy EMT.
Według Allana Kiila, członka rady nadzorczej AS Tallina Sadam, stacja ładująca dla pojazdów elektrycznych otwarta przez Schneider Electric i EMT na terenie portu w Tallinie ma nie tylko praktyczne, lecz również symboliczne znaczenie dla dzielnicy. - Ochrona środowiska i konserwacja zasobów naturalnych, zwłaszcza w przypadku wykorzystywania zielonej energii, należą do priorytetowych działań Portu w Tallinie. Dlatego umiejscowienie stacji ładującej w jednym z najważniejszych punktów w centrum miasta jest wyjątkowo odpowiednie i mile widziane – podkreśla Kiil.
Schneider Electric i EMT będą kontynuować współpracę wykorzystując swoje doświadczenia, aby zapewnić niezawodną infrastrukturę dla transportu elektrycznego w regionie bałtyckim.
O Schneider Electric
Schneider Electric, globalna firma specjalizująca się w zarządzaniu energią elektryczną, oferuje swoim klientom w ponad 100 krajach świata zintegrowane rozwiązania w wielu różnorodnych segmentach rynku. Firma zajmuje wiodącą pozycję w dziedzinie energetyki i infrastruktury, procesów przemysłowych, systemów automatyki budynków i centrów przetwarzania danych, a także posiada silną pozycję i bogatą ofertę dla budownictwa mieszkaniowego. Koncentrując się na rozwiązaniach, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa, niezawodności, wydajności i efektywności energii w roku 2010 grupa uzyskała 19,6 mld Euro przychodów ze sprzedaży. Ponad 110 000 pracowników Schneider Electric aktywnie angażuje się w to, aby pomagać zarówno jednostkom, jak i organizacjom „Korzystać w pełni ze swojej energii”
www.schneider-electric.pl
O firmie EMT
EMT jest spółką zależną firmy TeliaSonera w Estonii. TeliaSonera oferuje dostęp do Internetu i usługi telekomunikacyjne w Skandynawii i krajach bałtyckich, na wschodzących rynkach Eurazji, łącznie z Rosją i Turcją, a także w Hiszpanii. TeliaSonera pomaga ludziom i firmom komunikować się łatwiej, wydajniej i w sposób bardziej przyjazny dla środowiska. Naszym celem jest zajmować pierwszą lub drugą pozycję na każdym z rynków, na których jesteśmy obecni, zapewniając najwyższy poziom satysfakcji klienta, najwyższą jakość sieci i najbardziej opłacalne usługi. TeliaSonera jest również wiodącym w Europie dystrybutorem hurtowym dysponującym własną międzynarodową siecią dystrybucji. W 2010 roku sprzedaż netto w firmie TeliaSonera wyniosła 107 miliardów koron szwedzkich przy 156 milionach abonentów w 20 krajach w grudniu 2010 roku. Akcje firmy TeliaSonera są notowane na giełdach NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ OMX w Helsinkach. Więcej informacji na stronie www.teliasonera.com.
Nadesłał:
Mondaypr
|
Komentarze (0)