Rozrywka i wypoczynek » Sport

Sikora zdobywcą Oskara!!!

Zobacz więcej zdjęć »
Polski biathlonista Tomasz Sikora został laureatem plebiscytu „Biathlonista roku”. 12 stycznia, w niemieckim Ruhpolding, polski zawodnik odebrał statuetkę Oskara za rok 2009.

Laureaci plebiscytu „Biathlonista roku" są wybierani przez trenerów drużyn narodowych. Oprócz biathlonisty roku, wyróżnia się również biathlonistkę roku, trenera, debiutanta, a także zasłużonych zawodników z poprzednich lat. Tomasz Sikora został wybrany już w październiku.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W plebiscycie wyprzedził swojego głównego rywala Ole Einara Bjoerndalena. Statuetki- Oskary, zostały rozdane 12 stycznia, podczas uroczystej gali w Ruhpolding.

Tomasz Sikora został doceniony za swój upór w dążeniu do celu, pracowitość, a także za wyjątkową osobowość. Sezon 2009 był dla polskiego zawodnika niezwykle udany. To właśnie wtedy Tomasz Sikora przez 42 dni nosił żółtą koszulkę lidera, a także zdobył drugą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Również drugie miejsce zajął w zestawieniu Pucharu Świata, w sprincie na 10 km, a trzecie w biegu na dochodzenie na 12,5 km.

Przed Tomaszem Sikorą najważniejsze wydarzenie tego sezonu, Igrzyska Olimpijskie w Vancouver. Przed olimpiadą Tomasz Sikora wystartuje jeszcze tylko pod koniec stycznia we włoskiej miejscowości Anterselvie i na początku lutego w biegowych zawodach w Canmore, w Kanadzie.

Forma polskiego biathlonisty napawa optymizmem na dobry start w Vancouver.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.