Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Siwe włosy są passe

Siwe włosy są passe
Zobacz więcej zdjęć »
Ludzie, którzy posiwieli wskutek stresu lub choroby, mają szansę w naturalny sposób odwrócić ten proces. Naukowcy z Uniwersytetów w Manchesterze (Anglia) i w Lubece (Niemcy) odtworzyli molekułę, stymulującą produkcję pigmentu odpowiedzialnego za kolor włosów.

Badacze podkreślili jednak, że technika nie została jeszcze przetestowana na ludziach i nie jest w stanie odwrócić naturalnego procesu siwienia. Mimo to, eksperci ocenili dokonanie zespołów jako przełomowe. Badając sześć siwych kobiet w wieku od 46 do 65, naukowcy wyodrębnili dwie przyczyny wcześniejszego siwienia - chorobę skóry znaną, jako alopecia areata i związaną ze stresem telogen effluvium.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguIdąc tym tropem, odtworzyli występującą naturalnie molekułę o nazwie "K(D)PT", która jest bardzo podobna do hormonów stymulujących w organizmie produkcję melaniny - pigmentu odpowiedzialnego za kolor m.in. włosów.Podczas badań laboratoryjnych odkryli, że stosowanie molekuły znacznie zwiększa produkcję pigmentu.

Jeszcze tylko badania

Przewodzący badaniom doktor Ralf Paus uważa, że stymulowanie melaniny może stać się w przyszłości "strażnikiem koloru włosów". Ostrzegł jednak, że nie ma pewności, czy możliwe będzie odtworzenie koloru w pełni.

- Trzeba wspomnieć, że są to wyniki badań laboratoryjnych, nie gotowe jeszcze do użycia na pacjentach - powiedziała Nina Goad z Brytyjskiego Towarzystwa Dermatologicznego. - Jednak chociaż badania są wciąż we wczesnym stadium, te odkrycia mogą utorować drogę nowym terapiom przywracającym włosom kolor.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

fuburek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »