Motoryzacja » Moto Serwis

Środki smarujące Krytox® redukują hałas w kabinie samochodu

W trakcie montażu konsoli centralnej produkowanej przez firmę Preh dla dużego amerykańskiego producenta samochodów, wykonane z PMMA światłowody są zanurzane w roztworze zawierającym wysokiej jakości środek smarujący DuPont™ Krytox®

Proces ten pozwala skutecznie i trwale wytłumić hałasy powstające
w czasie jazdy samochodem na stykach między światłowodami, korpusem z tworzywa ASA  a pokrywą konsoli z poliwęglanu.

www.preh.com) do dwóch aut typu SUV wytwarzanych przez dużego amerykańskiego producenta samochodów. Przed finalnym montażem konsoli w fabryce samochodów zlokalizowanej w Meksyku światłowody są zanurzane przez ich producenta w roztworze zawierającym Krytox®. Po odparowaniu rozpuszczalnika na elementach światłowodowych pozostaje ultra-cienka warstwa środka Krytox®,  która zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych dźwięków w czasie jazdy samochodem.

 

Podstawowe elementy tak zwanej „konsoli centralnej”, która zawiera systemy sterowania wyposażeniem auta, są zbudowane na bazie korpusu wykonanego z tworzywa ASA, przykrytego półprzezroczystą pokrywą w kolorze jasnoszarym, wykonaną z poliwęglanu i zwróconą w kierunku wnętrza auta. Dwa światłowody wykonane z PMMA, każdy o średnicy 4 mm i długości 260 mm, są zamocowane z tyłu korpusu i zapewniają jednolite podświetlenie elementów sterujących konsoli. Konstrukcja światłowodów zapewnia emitowanie przez nie światła na całej długości, w kierunku czoła konsoli. Dzięki temu cały kontur korpusu wydaje się sferycznie podświetlony, tak że pasażerowie odnoszą wrażenie jakby konsola centralna
z lekkością unosiła się nad całym kokpitem pojazdu. 

„Urządzenie oraz należące do niego systemy opracowane w Niemczech podlegają kompleksowym testom już na etapie budowy prototypu”, komentuje Wolfgang Tandler, główny inżynier-konstruktor w zakładach Preh. „Układ sterowania pomyślnie przeszedł próby wstrząsowe wymagane przez naszego klienta. Dzięki zastosowaniu środka Krytox® mogliśmy z powodzeniem zmieścić się poniżej bardzo nisko ustalonego progu hałasu”. Romy Pfitzer, kierownik projektu w Preh, dodaje: „Zanurzamy światłowody w specjalnie przygotowanym roztworze zawierającym 5% Krytox®. Rozpuszczalnik bardzo szybko odparowuje, co pozwala na zamontowanie światłowodów niemal natychmiast po zanurzeniu. W odróżnieniu od dostępnych na rynku środków smarujących, stosowanych optymalizacji siły obracania pokręteł, Krytox® jest niewidoczny, dzięki czemu efekt podświetlenia pozostaje niczym niezakłócony”. Firma Costenoble (Eschborn/Niemcy), wyłączny dystrybutor wysokiej jakości środków smarujących Krytox® w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, dostarcza do wielu sektorów przemysłu specjalnie opracowane roztwory Krytox® przygotowane pod kątem konkretnych zastosowań, takich jak np. w Preh, pod nazwą handlową Osixo.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

RingPR
http://www.smart-media.pl

Komentarze (1)

  • gangren
    gangren 2012-09-17 16:19:48

    Pierwsze słyszę o tego typu środkach. Wiem, że niektórzy wyciszają samochód matami kupionymi na allegro, ale te maści to dla mnie nowość. Ja auto mam akurat już wyciszone i do profesjonalnie, bo w dobrym warszawskim serwisie SztukaWyciszania.pl więc mnie to jakby nie dotyczy już, ale rzeczywiście ciekawostka niezła.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »