Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Światowa odyseja Juliana i Kamili - Epizod 6 Polska

Światowa odyseja Juliana i Kamili - Epizod 6 Polska
Zobacz więcej zdjęć »
Światowa odyseja Juliana i Kamili to program dokumentalny prezentowany przez Juliana Hantona i Kamilę Andersen. Para zapalonych globtroterów w poprzedniej serii programu odkrywała przed nami najdziwniejsze aspekty swojej rocznej podróży.

EPIZOD 6: POLSKA Szósta część programu będzie na prawdę bardzo interesująca, bowiem Julian i Kamila po raz pierwszy odwiedzą Polskę. Swoją odyseję rozpoczną w Gdańsku, gdzie Julian będzie zachwycony urodą polskich pań. Podczas zwiedzania okolicznych zamków wpadną na grupkę ludzi przebranych w średniowieczne stroje, szykujących się do pozorowanej walki. Nie zastanawiając się długo Julian i Kamila zmienią swoje stroje i dołączą się do przeciwnych stron. Po walce, wszyscy na zgodę pójdą napić się kieliszka wódki. Nasi podróżnicy po raz pierwszy spróbują tego mocnego trunku.

Po tak wyczerpującym dniu udamy się do Torunia, gdzie powtórzy się średniowieczny motyw tylko, że z większą ilością ludzi. Julian wyzwie przebranego za Mikołaja Kopernika mieszkańca miasta do zabawy w quiz ... ciekawe jak sobie poradzi ... W sławnym z piernika Toruniu nie można nie odwiedzić fabryki tego przysmaku, gdzie nasi podróżnicy będą uczyć się jak wyrabia się pierniki. Nie zabraknie także miłosnych podbojów Juliana, który wyruszy w poszukiwaniu miłości do pobliskiego miasta Chełmna.

Następny przystanek to Warszawa. W miejscu narodzin Chopina Kamila będzie oburzona brakiem wiedzy Juliana o kulturze. By trochę zainteresować nią swojego kompana, Kamila zabierze go do miejsca wyrobu kiełbasy, gdzie oboje nauczą robić się tradycyjną polską kiełbasę, aby potem zasmakować się w niej. Kolejnym punktem wyprawy będzie Łódź, gdzie odwiedzą plan wytwórni filmów animowanych, w której powstał oskarowy „Piotruś i Wilk" .

Podczas pobytu w Warszawie Julian i Kamila odwiedzą plan jeszcze jednego filmu opowiadającego historię jednego z powstań. Uświadomi to naszych bohaterów, jaki społeczny wstrząs musieli przeżyć Polacy kilkadziesiąt lat temu. Pociąg zabierze naszych podróżników w tragiczne miejsce II Wojny Światowej, a obóz koncentracyjny w Oświęcimiu będzie bardzo przygnębiającym doświadczeniem dla naszych podróżników.

W poszukiwaniu czegoś bardziej optymistycznego Julian i Kamila wyruszą do Krakowa gdzie poznają ocalałego z holocaustu świadka Jehowy, Henryka Dornika, który opowie im o swoich przeżyciach. Podczas pobytu w Krakowie odkryją kolejną część polskiej historii - komunizm i jego pozostałości, które są doskonale widoczne w Nowej Hucie. Nie omieszkają wypić tam jeszcze jednego kieliszeczka gorzałki.

Ostatni przystanek to Wrocław. Tam Kamila będzie chciała wziąć udział w miejskiej grze, jako śledczy. Ciekawe co ją najbardziej zaskoczy. Na koniec obydwoje odwiedzą stary, nazistowski bunkier gdzie będą dyskutować o polskiej świetlanej przyszłości.

Jesteście ciekawi pełnych przygód naszych niezastąpionych bohaterów oglądaj Światową odyseją Juliana i Kamili na Travel Channel już 24 września o godzinie 21.00!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »