Firma » Biura

Szkło we wnętrzu – nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni

Szkło we wnętrzu – nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni
Zobacz więcej zdjęć »
Szkło wygląda dobrze w każdym wnętrzu. Jest eleganckie, lekkie i subtelne. Nie dominuje nad przestrzenią, ale potrafi podkreślić jej urok. Pilkington Optiwhite™ maksymalizuje efekt przezroczystości – to wyjątkowe szkło, które zostało całkowicie pozbawione koloru.
Ze względu na swoją lekkość i transparentność szkło pojawia się zarówno w minimalistycznych wnętrzach, jak i pomieszczeniach urządzonych dość konserwatywnie. W surowych, industrialnych aranżacjach wystarczy połączyć je z betonem, blachą i aluminium. W tradycyjnych - ocieplić dodatkami z drewna oraz tkaninami. Zwykłe szkło cechuje delikatne zielonkawe zabarwienie, widoczne zwłaszcza przy grubszych taflach, np. w ściankach działowych czy drzwiach. Tej cechy pozbawione zostało szkło Pilkington OptiwhiteTM.

Pilkington OptiwhiteTM to superbezbarwne szkło o obniżonej zawartości żelaza. Ponieważ jest transparentne i doskonale przepuszcza światło, sprawdza się w przeszkleniach wewnętrznych, pozwalając na wierne odwzorowanie kolorów, a także znakomite oświetlenie każdego pomieszczenia światłem dziennym. Można je stosować w ściankach działowych, schodach, balustradach i drzwiach, czyli wszędzie tam, gdzie ważne jest osiągnięcie efektu przezroczystości i subtelnej formy.

W ściankach działowych bezbarwne tafle Pilkington OptiwhiteTM dzielą przestrzeń bez ograniczania jej wielkości. Ze względu na wysoką przepuszczalność światła wnętrze, mimo podziału, pozostaje doskonale oświetlone. Szklane ścianki nie dominują też nad przestrzenią.

Szkło Pilkington OptiwhiteTM sprawdza się również jako zabezpieczenie innych materiałów wykończeniowych przed wilgocią, zabrudzeniem czy zalaniem. Szklaną taflą można pokryć ścianę nad kuchennym blatem czy też strefę kąpielową w łazience. Ponieważ szkło jest całkowicie bezbarwne, zapewnia wierne odwzorowanie kolorów farby lub tapety znajdujących się pod nim. W przeciwieństwie do glazury oraz naturalnego kamienia pozostaje również neutralne wobec stylu wnętrza.

Produkt jest także idealnym rozwiązaniem dla zastosowań, w których przezroczystość szkła decyduje o ostatecznym wyglądzie mebla czy elementu wystroju. W szklanych półkach czy przeszkleniach kabin prysznicowych subtelnie podkreśla krawędź szkła oraz dodaje lekkości. Wykorzystany w akwariach, eksponuje naturalne kolory ryb i roślin, a także pozwala uzyskać atrakcyjny wizualnie efekt wody zawieszonej w przestrzeni.

Szkło Pilkington OptiwhiteTM może być gięte, hartowane, pokrywane sitodrukiem, laminowane folią PVB lub żywicą oraz emaliowane. Brak zabarwienia szkła wpływa na rzeczywiste odwzorowanie koloru emalii ceramicznej, co ma znaczenie zwłaszcza dla emalii białej i innych jasnych odcieni.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Lena 2017-02-09 17:09:36

    Faktycznie szkło daje fajny efekt. U nas póki co tylko panele szklane w kuchni. Jakby ktoś szukał usług szklarskich na terenie Wrocławia, to mogę śmiało polecić www.abcszklarz.pl.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »