Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Techniki karmienia piersią

Techniki karmienia piersią
Zobacz więcej zdjęć »
Badania naukowe dowodzą, że dzieci karmione piersią są spokojniejsze, rzadziej płaczą i chorują. Aby mieć pewność, że dla Twojego malucha codzienne posiłki są prawdziwą przyjemnością, warto zapoznać się z podstawowymi technikami karmienia.

Dzięki nim unikniesz również problemów z obolałymi brodawkami i przeciążonym kręgosłupem.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Pozycja tradycyjna - usiądź wygodnie na fotelu, nogi oprzyj na podłodze. Upewnij się, że jesteś wyprostowana i stabilnie podparta. Maleństwo połóż na boku, tak aby przylegało brzuszkiem do Twojego brzucha. Ułóż jego główkę na zgięciu łokcia, podtrzymaj plecki i pupę za pomocą przedramienia i dłoni. Ramię oraz biodro dziecka powinny znajdować się w linii prostej. Karmienie w tej pozycji jest bezpieczne i wygodne, pod warunkiem, że odpowiednio podeprzesz swoje ramię. W przeciwnym wypadku bardzo szybko odczujesz ból i drętwienie, które prędzej czy później uniemożliwią Ci karmienie. Do podparcia możesz wykorzystać kilka jaśków lub Cebuszkę, czyli poduszkę w kształcie litery C, której sprężystość pozwala na dostosowanie jej do każdej zajmowanej przez Ciebie pozycji. -Tradycyjne poduszki nie są tak wygodne. Trzeba się namęczyć, żeby je dobrze ustawić, a i tak nie czuję się komfortowo, bo przy każdym poruszeniu, misternie zbudowana konstrukcja rozsypuje się - mówi Ania Majcherczyk, mama miesięcznej Maji. Cebuszkę wykonano z materiałów najwyższej jakości. Jej wkład stanowią styropianowe mikroperełki. -To one sprawiają, że jest tak wygodna, a jednocześnie w 100% bezpieczna - podkreśla Dorota Klupsz z firmy Ceba.

Pozycja krzyżowa - ta pozycja jest bardzo podobna do opisanej powyżej. Główna różnica polega na tym, że maluch trzymany jest ręką przeciwną do piersi, którą karmisz. Dłonią podtrzymujesz główkę dziecka, a przedramieniem jego plecki. Ta technika daje Ci możliwość precyzyjnego przystawienia maleństwa do piersi i dlatego jest szczególnie polecana w przypadku, gdy Twój maluszek słabo ssie lub nie przejawia zainteresowania jedzeniem.

Pozycja "spod pachy" - usiądź wygodnie w fotelu. Aby z powodzeniem stosować tę technikę, Cebuszka może się okazać niezbędna. Podłóż ją sobie pod plecy, a jej końce zawiń w taki sposób, żeby podpierały twój bok i układały się na kolanach. W ten sposób skutecznie podtrzymają zarówno dziecko, jak i Twoją rękę. Główka maleństwa powinna znajdować się na wysokości piersi i być przytrzymywana dłonią. Brzuszek ma przylegać do Twojego boku, a nóżki znajdują się pod pachą. Ze względu na wyjątkową stabilność i wygodę, ta pozycja jest doskonałą propozycją dla kobiet z dużym biustem. Poleca się ją również w przypadku problemów z zastojem pokarmu.

Chwile relaksu

Bez względu na to jaką pozycję karmienia wybierzesz dla siebie i Twojego maleństwa, pamiętaj, że na ilość oraz jakość pokarmu często ma wpływ Twój tryb życia. W okresie laktacji nie powinnaś odmawiać sobie odpoczynku i komfortu. Twoje zadowolenie ma pozytywne przełożenie na nastrój dziecka. W mieszkaniu postaw na funkcjonalność i wygodę. Producent Cebuszki wychodzi naprzeciw Twoim potrzebom wyposażając ją w praktyczny, łatwy do zdejmowania pokrowiec, który można wyprać nawet w 60 stopniach. Cebuszkę z powodzeniem można wykorzystywać podczas czytania lub oglądania filmu. Przyda się także, gdy Twój maluch będzie się uczył samodzielnie siadać. Zabezpieczy go przed bolesnymi upadkami, które zazwyczaj towarzyszą pierwszym próbom. - Wiele rzeczy kończy w piwnicy, z chwilą, gdy dziecko podrasta - mówi Andrzej Stańko, ojciec dwuletniego Dominika. - Cebuszka ciągle przydaje się do oglądania telewizji, czytania gazet albo żeby po prostu rozprostować kręgosłup.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Intro Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »