Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Teoria i praktyka – czym są nebulizatory siateczkowe?

Teoria i praktyka – czym są nebulizatory siateczkowe?
Zobacz więcej zdjęć »
Inhalacje znane są człowiekowi już o dawien dawna, ale historia nebulizatora siateczkowego rozpoczęła się dopiero w latach 90. dwudziestego wieku. W tamtym czasie odkryto nowy sposób na wytwarzanie aerozolu o bardzo dobrych i kluczowych dla efektywnego leczenia właściwościach.

Umożliwiła to udoskonalana przez wiele lat technologia VMT (Vibrating Mesh Technology). Do dziś wiele osób określa nebulizatory siateczkowe mianem „nebulizatorów nowej generacji”.Efektywne leczenie układu dróg oddechowych

Stworzone w latach 90. nebulizatory siateczkowe – zwane również nebulizatorami typu mesh bądź nebulizatorami membranowymi – są wyposażone w wibrującą membranę, która po uruchomieniu urządzenia wytwarza drgania o określonej częstotliwości. Podobnie, jak inne nebulizatory, nebulizator siateczkowy wykorzystuje się do podawania leków drogą wziewną w celu leczenia różnych chorób i schorzeń w układzie dróg oddechowych.Bardzo dobre właściwości

Największą zaletą nebulizatorów typu mesh jest to, że są niezwykle wydajne. Dzięki technologii VMT znacząco ograniczono straty leku, dzięki czemu urządzenia mogą pracować ze znacznie mniejszą ilością zawiesiny lub roztworu. Ponadto wytwarzają bardzo dobrej jakości aerozol leczniczy, który – w przeciwieństwie do innych typów nebulizatorów – utrzymuje swoje właściwości przez znacznie dłuższy czas.

Kolejną zaletą nebulizatorów membranowych jest ich niezwykle cicha praca oraz kompaktowy i funkcjonalny wygląd. Dzięki temu, że z reguły są to dość małe urządzenia, które mieszczą się w jednej dłoni, można bez trudu zabierać je ze sobą na wycieczkę lub w daleką podróż.Przeznaczenie – dla każdego w każdym wieku

Inhalatory typu mesh są przeznaczone zarówno dla najmłodszych, jak i najstarszych pacjentów – czyli dla każdego i w każdym wieku. Mogą z nich korzystać emeryci, dorośli, małe dzieci, a nawet niemowlęcia i noworodki – oczywiście z pomocą rodziców.

W porównaniu z innymi typami nebulizatorów nebulizator siateczkowy – jak to już wcześniej wspomniano – nie wydaje niemal żadnego dźwięku. To właśnie z tego względu jest najczęstszym wyborem młodych rodziców. Inne tego typu urządzenia mogą być niekiedy bardzo głośne, co negatywnie wpływa na ich odbiór w oczach dziecka.

Nebulizator siateczkowy sprawdzi się również u osób w zaawansowanym wieku. Ze względu na ich słabszą kondycję oraz mniejszą zręczność ten rodzaj nebulizatora będzie odpowiedni. Umożliwia on podawanie leków drogą wziewną bez konieczności zachowywania koordynacji wdechów z wydechami.Jak używać nebulizatorów siateczkowych?

Inhalatory to bardzo proste w użyciu urządzenia, które są dostępne niemal w każdej aptece. Szczegółowe informacje na temat korzystania z nebulizatorów oraz ich konserwacji, a także czyszczenia powinny znaleźć się w ulotce dołączonej do urządzenia. Takich informacji powinien udzielić również lekarz prowadzący, do którego pacjent udaje się po poradę i szczegółowy wywiad lekarski.

Można powiedzieć, że dziś inhalacje stają się coraz częściej wykorzystywaną metodą na leczenie różnych dolegliwości w układzie dróg oddechowych. Szczególne uznanie mają wśród młodych rodziców, ale także u osób zmagających się z przewlekłymi chorobami płuc, np. POChP. Są bezpieczne i można ich używać bez względu na porę dnia, chodź należy uważać, aby nie przesadzić z inhalacjami przed snem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »