Dom » Budownictwo

Termomodernizacja – rosną wymagania inwestorów

Termomodernizacja – rosną wymagania inwestorów
Zobacz więcej zdjęć »
Inwestorzy zlecający termomodernizację coraz większą wagę przykładają do wysokiej jakości usług. Jak jednak wynika z ostatniego badania TNS Pentor Poznań dotyczącego rynku ociepleń budynków, ich oczekiwania rozmijają się niekiedy z praktykami stosowanymi w branży izolacyjnej.

Rosną oczekiwania wobec wykonawców termomodernizacji

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

W okresie ostatnich pięciu lat wypłacono premie termomodernizacyjne, dzięki którym możliwe było zrealizowanie ponad 15 000 inwestycji. Doświadczenia tak dużej liczby inwestorów umożliwiły dzisiejszym zleceniodawcom dostęp do obszernej bazy wiedzy na temat termomodernizacji oraz do opisów dobrych, jak i złych praktyk.

Świadomi inwestorzy dążą do jak najefektywniejszego wykonania prac związanych z modernizacją budynków i bardziej krytycznie przyglądają się oferentom. Zleceniodawcy złożonych robót termomodernizacyjnych poszukują wiarygodnych firm, których doświadczenie wsparte jest referencjami.

W pogoni za niższa ceną

Jedną z kluczowych decyzji towarzyszących termomodernizacji budynku jest dobór odpowiedniego systemu ocieplenia. Jego jakość i wykonanie mają decydujący wpływ na energooszczędność inwestycji, trwałość elewacji oraz wygląd budynku. Każdy z systemów ocieplenia składa się z odpowiednio dopasowanych elementów objętych wspólną aprobatą techniczną. Ich parametry uzupełniają się i dzięki temu system jako całość zachowuje swoje właściwości, a izolacja przynosi długotrwałe i satysfakcjonujące efekty.

Tymczasem jak wynika z badania TNS Pentor Poznań „Rynek ociepleń budynków w Polsce”, jedna trzecia prac ociepleniowych w naszym kraju odbywa się przy użyciu przypadkowych materiałów różnych marek. Zleceniodawcy którzy chcą zaoszczędzić na izolacji powinni pamiętać, że producenci systemów ociepleń udzielają gwarancji tylko i wyłącznie wówczas, gdy skorzystano z pełnej i certyfikowanej linii produktów danego systemu. W przypadku usterki systemu niecertyfikowanego, koszt naprawy izolacji pokrywa wykonawca lub inwestor, który zgodził się na zastosowanie tańszych odpowiedników. Nakłady na naprawę są zazwyczaj zdecydowanie wyższe niż oszczędności, które przyczyniły się do wystąpienia usterki.

Nowa inicjatywa wspierająca rynek termomodernizacji

Aby zdobyć zaufanie dużych zleceniodawców, wykonawcy muszą wypracowywać coraz wyższe standardy pracy oraz dbać o profesjonalny i wiarygodny wizerunek. W odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku, z myślą o edukacji wykonawców i inwestorów oraz ułatwieniu nawiązania współpracy między nimi, powstał serwis www.termomodernizacja.pl.

Jest to platforma internetowa skierowana do wykonawców oraz inwestorów, zainteresowanych zleceniem różnorodnych robót z zakresu termomodernizacji. Specyficzną cechą serwisu jest jego biznesowo-informacyjny charakter. Został stworzony przede wszystkim by usprawnić nawiązywanie współpracy między zleceniodawcami a wykonawcami. Ważną funkcją serwisu jest też dostarczanie informacji na temat termomodernizacji oraz udostępnianie porad każdej ze stron.

 Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, Priorytet 8 Społeczeństwo informacyjne- zwiększanie innowacyjności gospodarki, Działanie 8.1.wspieranie działalności gospodarczej dziedzinie gospodarki elektronicznejINNOWACYJNA GOSPODARKA Narodowa Strategia Spójności UNIA EUROPEJSKA Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Dotacje na innowacje. Inwestujemy w waszą przyszłość! Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

termomodernizacja.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »