Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

TRAVEL 2009 – GDYNIA

TRAVEL 2009 – GDYNIA
Zobacz więcej zdjęć »
Premiera: 6 lipca (poniedziałek) o godzinie 20.30 Lipcowy odcinek programu Travel 2009 będzie pełen letnich atrakcji. W naszej nieustającej podróży po Polsce dotrzemy do Gdyni, miasta pozytywnej energii. Przez całe lato odbywa się tam mnóstwo ciekawych imprez kulturalnych i sportowych.

Wystarczy wspomnieć największy i najlepszy w kraju festiwal muzyczny Open'er czy zlot największych żaglowców świata - najważniejsze wydarzenie w świecie żeglarskim. Gdynia jest żeglarską stolicą Polski i dlatego z naszą kamerą odwiedzimy gdyńską marinę - największą i najnowocześniejszą w naszym kraju, od wiosny do jesieni wypełniona jachtami. Stąd wyruszali na swe wyprawy słynni polscy żeglarze, m.in. Leonid Teliga i Krzysztof Baranowski. Z mariny popłyniemy w krótki rejs po Zatoce Gdańskiej.

Z wody będziemy podziwiać piękną panoramę Gdyni, ze słynnym klifem w Orłowie i charakterystycznym gdyńskim portem. Zobaczymy też otoczoną morzem starą Torpedownię. Osiągalna jedynie drogą wodną jest rajem dla płetwonurków. Wizyta w Gdyni nie może się obyć bez zwiedzania słynnych żaglowców i statków zacumowanych w tutejszym porcie - Daru Pomorza i Daru Młodzieży, a także legendarnego okrętu wojennego ORP Błyskawica. Nieopodal znajduje się również Akwarium Gdyńskie. To jedyny tego typu obiekt w Polsce. W wielkich akwariach podziwiać można przykłady fauny i flory z różnych zakątków świata, m.in. rekiny, piranie, koniki morskie, meduzy, węże i koralowce. Ciekawą historię miasta poznamy w nowo budowanym budynku Muzeum Miasta Gdyni, a po zwiedzaniu wybierzemy się na spacer brzegiem morza. Nasza przechadzka bulwarem i plażą zawiedzie nas aż do Orłowa, malowniczej części Gdyni, z portem rybackim i charakterystyczną sylwetką pięknego klifu.

Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku i zabawy. Odwiedzimy Kolibki Adventure Park czyli największy park przygody w Polsce i raj dla amatorów sportów ekstremalnych. Zajrzymy do Centrum Zoltar - jedynego miejsca w naszym kraju, gdzie poczuć można atmosferę gry komputerowej. Natomiast w Centrum Nauki Eksperyment najmłodsi mogą wcielić się w role naukowców. To świetne miejsce w interaktywny sposób bawi i uczy wielu ciekawych faktów na temat fizyki, chemii czy optyki. Oprócz Gdyni, w lipcowym programie Travel 2009 odwiedzimy też kanadyjski stan Quebec, śródziemnomorską Majorkę, a także zobaczymy jak Malezja świętuje rocznicę odzyskania niepodległości.

Jest to jedynie zarys tego co możesz zobaczyć w programie Travel 2009, dlatego zapraszamy przed telewizory 6 lipca o godzinie 20.30!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Shi events

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 7 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »