Motoryzacja » Samochody

Volkswagen Caddy 4MOTION

Volkswagen Caddy 4MOTION
Zobacz więcej zdjęć »
Liczne wyróżnienia i nagrody, które zdobył Volkswagen Caddy, potwierdzają jego dużą popularność na rynku samochodów użytkowych. Teraz model ten, zarówno jako furgon, kombi i life, dostępny jest także w wersji z napędem 4MOTION.

Volkswagen Caddy 4MOTION wyposażony jest w sprawdzony, czterocylindrowy silnik TDI o pojemności 1,9 litra i mocy 77 kW/105 KM. Maksymalny moment obrotowy silnika wynosi 250 Nm.

Za przeniesienie napędu odpowiada 6-biegowa skrzynia, która na nieutwardzonych podłożach pozwala na bardzo sprawną jazdę, mniej obciążającą sprzęgło. Seryjnie, wersja z napędem na wszystkie koła, w stosunku do modeli napędzanych na jedną oś, posiada m.in. system wspomagający ruszanie pod górę, elektroniczny system stabilizacji toru jazdy ESP, a także filtr cząsteczek stałych (DPF) oraz komputer pokładowy.

Volkswagen Caddy 4MOTION charakteryzuje się niewielką emisją dwutlenku węgla - 172 g/km w przypadku wersji furgon i 176 g/km dla wersji kombi i life.  Caddy z napędem na wszystkie koła może pochwalić się również niskim zużyciem paliwa, które wynosi 6,6 lub 6,7 (kombi i life) litra oleju napędowego na 100 km. Na pełnym, 60-litrowym zbiorniku, samochód możne przejechać dystans prawie 900 kilometrów.

Wszystkie wersje Caddy 4MOTION osiągają prędkość maksymalną 164 km/h. Na przyspieszenie do 100 km/h furgon potrzebuje 13,7 sekundy, kombi i life - 13,9 sekundy.

W porównaniu z wersjami napędzanymi na przednią oś Caddy 4MOTION został w wielu punktach zmodyfikowany i wyposażony w nowe rozwiązania techniczne, m.in. elektronicznie regulowane sprzęgło Haldex czwartej generacji,  dwuczęściowy wał Kardana oraz układ wydechowy dostosowany do mechanizmu różnicowego tylnej osi. Ponadto zastosowano dodatkowe wzmocnienia nadwozia i nowy zbiornik paliwa. 

W celu rozdziału siły napędowej pomiędzy przednią a tylną oś użyto elektrohydraulicznie sterowane sprzęgło Haldex. Pracuje ono w kąpieli olejowej i jest połączone bezpośrednio z przekładnią tylnej osi. W porównaniu z dotychczasowymi generacjami 4MOTION system ten pracuje bez opóźnienia. W ekstremalnym przypadku na tylną oś może być przenoszone nawet 100 procent momentu obrotowego, czyli napęd rozdzielany będzie w proporcji 50-50.

Budowa osi przedniej w modelach napędzanych na dwa i cztery koła, jest identyczna. Tylna oś została jednak całkowite przekonstruowana. Volkswagen postawił przy tym na oś sztywną, ponieważ charakteryzuje się ona niezwykle wysoką wytrzymałością. Resory piórowe i amortyzatory zostały odpowiednio dostosowane. Specjalne elementy blaszane włączone w karoserię oraz wzmocnione uchwyty amortyzatorów przejmują dodatkowe siły, które powstały po zastosowaniu napędu na wszystkie koła.

Volkswagen stworzył napędzane na wszystkie koła Caddy z myślą o firmach i prywatnych klientach, którzy używają samochodów głównie w regionach górskich lub często muszą pokonywać trudne trasy i jeździć w niekorzystnych warunkach pogodowych. Model ten z pewnością zainteresuje także osoby spędzające aktywnie czas wolny, które ze względu na swoje zainteresowania, potrzebują vana o możliwie najlepszej trakcji.

Caddy furgon 4MOTION

Caddy furgon 4MOTION charakteryzuje się przestrzenią bagażową o pojemności 3,2 metra sześciennego. Dostępna jest ona zarówno przez skrzydłowe, tylne drzwi, jak i przez przesuwne drzwi z prawej strony samochodu. Skrzydłowe drzwi o różnej wielkości, pozwalają na załadowanie przedmiotów o wysokości 1116 milimetrów.

Maksymalna szerokość przestrzeni bagażowej wynosi 1558 mm, a szerokość pomiędzy nadkolami 1170 mm. Całkowicie płaska podłoga o długości 1781 mm przystosowana jest do przewożenia europalety. W Caddy 4MOTION w wersji furgon - w zależności od wyposażenia - można przewozić ładunek o masie do 720 kg. Maksymalna masa holowanej przyczepy wynosi 1500 kg.

Pojazdy, które ze względu na swoje przeznaczenie często prowadzone są przez różnych kierowców, wymagają intuicyjnej obsługi. Z tego powodu przednie fotele i miejsce pracy za kierownicą charakteryzują się doskonałą ergonomią. Liczne schowki, jak na przykład otwarty schowek na rękawiczki i dwa mniejsze schowki na tablicy rozdzielczej pozwalają przechowywać przedmioty potrzebne w codziennym życiu zawodowym. Stojące butelki z napojami (o pojemności do 1,5 litra) można umieścić w boczkach drzwi. W okolicach dźwigni hamulca ręcznego na konsoli środkowej znajdują się cztery uchwyty na kubki. Dużo miejsca na różne przedmioty oferuje także obszerna półka nad przednią szybą, która może pomieścić np. kilka segregatorów A4.

Caddy Life 4MOTION

Caddy Life 4MOTION jest pełnowartościowym samochodem osobowym z napędem na wszystkie koła. Jako auto pięcioosobowe zapewnia wystarczającą przestrzeń dla całej rodziny. Tylna kanapa gwarantuje dużo miejsca na nogi i wysoki komfort podróżowania. Na życzenie można zamówić dodatkową kanapę w trzecim rzędzie. Rozsuwane drzwi o szerokości 700 mm z obu stron nadwozia pozwalają na wygodne wsiadanie i wysiadanie.

Bagażnik Caddy Life 4MOTION ma maksymalną pojemność 2850 litrów. W przypadku konieczności przewiezienia większych przedmiotów można złożyć tylną kanapę w stosunku jeden do dwóch. Opcjonalna druga tylna kanapa daje się łatwo wymontować. W ten sposób długość bagażnika wzrasta do 1354 mm. Jeżeli przewożony bagaż przekroczy dopuszczalny ciężar, kierowca może dołączyć do Caddy przyczepę o ładowności 1500 kg.

Caddy Life 4MOTION dysponuje bardzo dobrze przemyślanym systemem schowków.
W podstawie fotela kierowcy i pasażera może znajdować się przestronna szuflada. Potrzebne podczas podróży przedmioty można ułożyć także na dużej półce nad przednią szybą. Uchwyty na kubki umieszczone zostały na konsoli środkowej. W przednich drzwiach jest miejsce na półtoralitrowe butelki. Klimatyzacja, ogrzewanie siedzeń i system nawigacji z dużym kolorowym wyświetlaczem są oferowane jako opcja. To samo dotyczy pakietów obejmujących między innymi czujniki deszczu i czujniki zmierzchu oraz automatycznie ściemniane lusterko wewnętrzne.

W ofercie jest także system nawigacji RNS 510. Obsługiwany jest on przy użyciu ekranu dotykowego. System niezwykle szybko wylicza trasę i prezentuje mapę w formacie 16:9. Zintegrowany twardy dysk o pojemności 30 GB służy do zapisywania danych nawigacji oraz plików audio (MP3/WMA). Wyświetlacz pozwala na trójwymiarową prezentację map. Przy doposażeniu samochodu w czujniki parkowania, dostępna jest także opcja schematycznej prezentacji przestrzeni za samochodem. RNS 510 może również wyświetlać topograficzne detale mapy. Wbudowany napęd DVD pozwala na odtwarzanie filmów video (tylko podczas postoju).

Caddy Tramper 4MOTION

Wiosną w salonach zadebiutuje także Caddy Tramper z napędem na wszystkie koła. Caddy Tramper 4MOTION opiera się na wersji Life - jest niedrogim samochodem wycieczkowym umożliwiającym nocowanie na rozkładanym łóżku, a jednocześnie pozostaje autem doskonale sprawdzającym się w codziennej eksploatacji.

Aby zaciemnić wnętrze można podwiesić do półki dachowej i uchwytów po obu stronach samochodu, specjalną zasłonkę. Tylną szybę przysłania żaluzja, natomiast na tylnych bocznych oknach, można przywiesić dwie zamykane torby. Wewnętrzne lampki i dwa punktowe halogeny dostatecznie rozjaśniają środek auta. Nawet w przypadku, gdyby lampki paliły się przez całą noc, specjalne urządzenie - Accusaver - zabezpiecza akumulator samochodowy przed rozładowaniem.

Na liście wyposażenia dodatkowego Caddy Trampera dostępny jest namiot, który można podczepić do otwartej tylnej pokrywy. Jego powierzchnia na poziomie gruntu (niespełna 5 m2) z powodzeniem wystarcza do prowadzenia kempingowego życia. Jako elementy wyposażenia dodatkowego dostępne są m.in. elektrycznie podnoszony i przesuwny dach szklany, 7-litrowa lodówka oraz składany stół i dwa krzesła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

InfoMoto
http://infomoto.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 10 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »