Kultura, sztuka » Kultura

"W dwóch światach", czyli lekcja tolerancji

"W dwóch światach", czyli lekcja tolerancji
Zobacz więcej zdjęć »
Książka „W dwóch światach” uczy tolerancji i pozwala zrozumieć innych.

Jeśli o jakiejś książce można powiedzieć, że jest ekumeniczna, to na pewno o „W dwóch światach” – książce będącej zapisem rozmów Szewacha Weissa i dominikanina Tomasza Dostatniego, czyli, jakby nie patrzeć, Żyda i katolika. Profesor Szewach Weiss, były ambasador Izraela, jest w Polsce postacią znaną z częstych występów w telewizji w roli komentatora, a także z wielu publikacji w polskiej prasie. Tomasz Dostatni, dominikanin, był szefem wydawnictwa W drodze i autorem programów telewizyjnych „Rozmowy w drodze”. Należy do tych ludzi polskiego Kościoła katolickiego, którzy robią dużo dobrego dla dialogu z innymi religiami. Wydana przez Zysk i S-ka książka „W dwóch światach” także tego dowodzi.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Weiss (ur. 1935 r.) i Dostatni (ur. 1964) są przyjaciółmi, mówią sobie po imieniu, w czym nie przeszkadza im ani różnica wieku, ani narodowość, ani religia. Za to dzięki tej przyjaźni ich rozmowa jest naturalna, szczera, a obaj są w stanie podjąć niełatwe tematy. A rozmawiają o religii, Bogu, wojnie, Holocauscie, antysemityzmie, współczesnym Izraelu, również sprawach osobistych, przy czym więcej wypowiada się Weiss, Dostatni zwykle zadaje pytania. Czasami są to pytania bez odpowiedzi, jak to: „Gdzie był Bóg w Auschwitz?”. Pojawia się też pytanie o antysemityzm Polaków. Warto poznać odpowiedź Weissa, którego ukrywająca się w czasie wojny rodzina przez jednych polskich sąsiadów została zadenuncjowana, a przez innych Polaków uratowana.              

Zabrzmi to pewnie banalnie, ale książka „W dwóch światach” uczy tolerancji i pozwala zrozumieć innych. A dla poprawy relacji polsko-żydowskich jest po prostu bezcenna. Choć oczywiście nie ma pewności, że sprawi, iż ubędzie nam antysemitów… - recenzuje autor bloga SalonKulturalny.pl. 

Rozmowę Weissa i Dostatniego uzupełniają felietony publikowane w prasie przez obu autorów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

puella

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »