Dom » Nieruchomość
W większości krajów mieszkania drożały
Zobacz więcej zdjęć » |
W Polsce ceny mieszkań wzrosły, jednak nadal są o 5 proc. niższe niż u szczytu hossy. Największy wzrost cen odnotowano w Katowicach, gdzie obecnie za 1 mkw. lokalu zapłacimy o prawie 26 proc. więcej niż w 2017 roku. Równie wysoki wzrost dotyczy Bydgoszczy, gdzie 1 mkw. to wydatek o 17,5 proc. większy. Podobnie prezentuje się Szczecin. Za 1 mkw. zapłacimy tam o 15 proc. więcej niż w roku poprzednim. Znacznie mniejszy wzrost cen odnotowano np. w Krakowie. W stolicy Małopolski mieszkania zdrożały w ciągu roku zaledwie o 3,2 proc. (raport Home Broker i Open Finance, 02.07.2018 r.)
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
- Za wzrostem cen mieszkań w Polsce stoi bardzo duży popyt na nowe lokale. Powodem tego są m.in.utrzymujące się przez długi okres niskie stopy procentowe, które zachęcają klientów do zaciągania kredytów- mówi Grzegorz Woźniak ze spółki Quelle Locum, realizującej inwestycję Park Leśny Bronowice. - Mieszkania drożeją, bo rosną koszty materiałów budowlanych i robocizny. W niektórych krajach istotne znaczenie dla wzrostu cen nieruchomości ma również wzmożony ruch turystyczny, a także poprawa sytuacji gospodarczej - dodaje.
Za podwyżką cen mieszkań w Polsce stoi także zmiana struktury sprzedawanych lokali. Po zakończeniu programu MdM zmniejszyła się liczba tanich mieszkań. Dodatkowo, inwestorzy, widząc jak rozwija się rynek nieruchomości, wciąż kupują mieszkania, licząc na zysk po ich odsprzedaży.
Nadesłał:
primetimeprpl
|
Komentarze (0)