Technologie » Komputery

Wybierz kategorię, w której czujesz się najlepiej, i zawalcz o 10 000 USD

Wybierz kategorię, w której czujesz się najlepiej, i zawalcz o 10 000 USD w konkursie Huawei Next-Image Awards 2020 Pięć kategorii, pięć różnych zadań fotograficznych – które wybrać, by pokazać się z jak najlepszej strony i stworzyć zdjęcie godne Grand Prize?

Huawei podpowiada, jak podejść do zadań w globalnym konkursie fotografii mobilnej Next-Image Awards 2020, by powalczyć o atrakcyjne nagrody, w tym aż trzy nagrody główne, z których każda to 10 000 dolarów oraz flagowy smartfon Huawei P40 Pro.

 

Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie zdjęcia smartfonem Huawei i zgłoszenie go do 31 lipca na konkursowej platformie. Na tej platformie można także znaleźć regulamin konkursu. Każdy uczestnik może zgłosić do 30 zdjęć w całym konkursie.

Udział w Huawei Next-Image Awards 2020 to nie tylko szansa na atrakcyjne nagrody, to także okazja, by pokazać szerokiej publiczności swój talent fotograficzny i zainspirować innych do kreatywnego wyrażania siebie. W zeszłorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad pół miliona ludzi z całego świata.

Kategoria 1: Blisko daleko – użyj aparatu w smartfonie, aby uchwycić świat z różnej perspektywy – nieważne, czy jesteś w pomieszczeniu, czy na łonie natury

Wykonanie zdjęcia nawet najbardziej oczywistej rzeczy, takiej jak drzewo czy budynek, ale z nietypowej perspektywy, potrafi odmienić fotograficzne dzieło. Technika ta była znana już malarzom-impresjonistom.

Chcąc uchwycić najlepszy kadr, warto przetestować szereg przydatnych funkcji, w które wyposażone są smartfony Huawei. Zoom oraz możliwości przybliżania, jakie oferują telefony marki, sprawiają, że obiekty, które kiedyś były niedostępne, mogą być celem pięknych zdjęć, bez konieczności inwestowania w drogi sprzęt fotograficzny. Smartfony Huawei pozwalają robić zdjęcia natury, na przykład zwierząt, z odległości kilkudziesięciu metrów – dzięki czemu można w łatwy sposób pokazać piękno unikalnego ptaka bez ryzyka spłoszenia go. Z kolei w przypadku bliskiej perspektywy, Huawei oferuje niezrównane możliwości robienia szczegółowych zdjęć z niewielkiej odległości. Uchwycenie najdrobniejszych szczegółów, takich jak kropla rosy na płatku kwiatu, jest intuicyjne i bardzo proste, a zarazem zawsze efektowne.

Kategoria 2: Twarze – eksperymentuj z siłą portretu – uwiecznij twarze najbliższych

Ludzkie piękno najłatwiej uchwycić podczas robienia zdjęcia twarzy – niezależnie czy fotografujemy przyjaciela, członka rodziny czy kiedy robimy selfie. Ludzka twarz to idealny obiekt dla każdego fotografa. Odzwierciedla różnorodne emocje, a ludzkie oblicze zmienia się w zależności od światła lub sytuacji. Piękno ludzkiej twarzy może być uwydatnione przez zmrużenie oczu, przechylenie głowy czy obdarowanie fotografa uśmiechem.

Korzystając z trybu portretowego w smartfonach Huawei, użytkownik może robić profesjonalne zdjęcia z efektem Bokeh – podobnym do lustrzanki cyfrowej. Co więcej, podczas robienia selfie, właściciele smartfonów Huawei mogą włączyć tryb upiększania, by ożywić twarze pięknymi kolorami i mocnymi cieniami.

Kategoria 3: Dobranoc – uchwyć wyjątkowe chwile w nocy lub przy słabym świetle – wykaż się kreatywnością i oddaj atmosferę chwili

Noc ma niepowtarzalny urok, a światło księżyca czy nocnych lamp zwraca naszą uwagę na zupełnie inne elementy, które potrafimy przeoczyć w ciągu dnia. Tajemnicza aura nocy od dawna inspiruje artystów i pobudza ich wyobraźnię.

Dzięki wysoko rozwiniętej funkcji fotografii nocnej, smartfony Huawei pozwalają w łatwy sposób uwieczniać wyjątkowe momenty w słabym świetle. Właściciele smartfonów marki mogą uchwycić gwiazdy wyraźniej, a zdjęcia ludzkich twarzy wykonane w ciemności tworzą nową jakość w fotografii portretowej.

Kategoria 4: Witaj, życie! – zdjęcie może być warte więcej niż tysiąc słów – uwiecznij i podziel się emocjami lub inspiracjami z codziennego życia

Jak uchwycić ulotną chwilę? Dzięki rozwiązaniom Huawei to prostsze niż kiedykolwiek. Fotograficzne możliwości smartfonów Huawei wspierane są przez algorytmy sztucznej inteligencji. Rozpoznają one w czasie rzeczywistym różne obiekty i sceny, a także tło. Sztuczna inteligencja wyręcza użytkownika w wyborze najlepszych z możliwych parametrów, takich jak oświetlenie i cieniowanie, a także wypoziomowanie sceny.

 

Kategoria 5: Opowieść – wyraź swoje emocje i opowiedz osobistą historię w postaci storyboard (3 do 9 zdjęć)

Umiejętnie opowiedziane historie potrafią inspirować, a chwile uchwycone na zdjęciach sprawiają, że potrafimy odczuwać emocje towarzyszące danym momentom i ich bohaterom. Fotograficzna opowieść może być czasami bardzo prosta, oparta na bliskości dwóch osób, a innym razem bardziej złożona – wymagająca prezentacji w kilku kadrach.

Kategoria „Opowieść” w konkursie Huawei Next-Image Awards 2020 to idealna platforma do opowiedzenia własnej, unikalnej historii. Technologie zastosowane w smartfonach Huawei zapewniają wysoką jakość obrazu oraz dokładne odwzorowanie kolorów i szczegółową reprodukcję tonalną. Dzięki temu uczestnicy konkursu mogą skupić się na uchwyceniu ważnych momentów, a nie na nieustannym kontrolowaniu jakości wykonanych zdjęć.

Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców

Zgłoszone zdjęcia zostaną ocenione przez profesjonalne jury konkursu, które składa się z ekspertów i autorytetów świata fotografii oraz przedstawicieli Huawei. Konkurs podzielony jest na 2 etapy: lokalny oraz globalny.

W pierwszym etapie lokalne jury wyłoni 20 najlepszych polskich twórców - po 4 z każdej z 5 kategorii. Każdy laureat otrzyma bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeBuds 3, a wyróżnione prace staną w szranki ze zdjęciami autorów z całego świata w etapie globalnym. Dodatkowo autor najlepszej pracy z Polski otrzyma laptop Huawei MateBook 13 2020.

Trzech zwycięzców globalnego etapu konkursu otrzyma tytuł Fotografa Roku, nagrodę Grand Prize w wysokości 10 000 dolarów, a także najnowszy, fotograficzny smartfon Huawei P40 Pro. Nagrodzonych zostanie także 15 najlepszych prac ze wszystkich kategorii, a każdy laureat otrzyma 1 000 dolarów oraz smartfon Huawei P40 Pro. Dodatkowo jury wyróżni jeszcze 55 autorów prac, którzy otrzymają smartfon Huawei P40 Pro. Konkurs zostanie rozstrzygnięty we wrześniu.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mateusz Rogowski

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »