Dom » Wnętrza

Wygodne sprężyny

Wygodne sprężyny
Zobacz więcej zdjęć »
Dzisiejsze materace sprężynowe mają już niewiele wspólnego z tymi, które produkowane były dawniej. Wystające, pęknięte i skrzypiące sprężyny dostarczały nieprzyjemnych wrażeń, a przede wszystkim uniemożliwiały spokojny sen. O komforcie nie mogło być mowy

We współczesnych modelach materacy stosuje się różnego rodzaju wkłady. Obok lateksu, pianki termoelastycznej, czy kokosu, dużą popularnością cieszą się sprężyny kieszeniowe. Na konstrukcję takiego wypełnienia składają się osobne kieszenie ze sprężynami w środku, które nie są ze sobą połączone jak sprężyny typu bonnell.

Dzięki kieszeniom poszczególne sprężyny nie zakłócają wzajemnie swojej pracy, co w rezultacie daje efekt punktowej elastyczności. Oznacza to, że materac ugina się wyłącznie w miejscu nacisku i jego najbliższym sąsiedztwie. - Zdecydowana większość naszych materacy kieszeniowych posiada aż siedem stref twardości - mówi Tomasz Goc, dyrektor sprzedaży i marketingu z Fabryki Materacy JANPOL. Dzięki temu z łatwością dopasowują się one do anatomicznych krzywizn kręgosłupa, umożliwiając jednocześnie prawidłowe ułożenie poszczególnych partii ciała.

Dodatkowym atutem kieszeni jest to, że tłumią odgłosy uginających się sprężyn, co z pewnością docenią wszyscy ci, którzy często zmieniają pozycję ciała w czasie snu. Materace sprężynowe, ze względu na rodzaj zastosowanych sprężyn, dzielą się na trzy typy: bonnell, kieszeniowe oraz multipocket. Różnią się od siebie wysokością wkładu, konstrukcją i gęstością upakowania.

Na szczególną uwagę zasługuje Multipocket, który jest idealnym rozwiązaniem nawet dla najbardziej wymagających. - Jego konstrukcja jest taka sama jak w sprężynach typu kieszeniowego, jednak gęstość upakowania jest znacznie większa: na jednym metrze kwadratowym znajduje się aż 500 sprężyn- tłumaczy Tomasz Goc z Janpolu. Dzięki temu, uzyskaliśmy efekt jeszcze lepszego dopasowania do kształtu ciała. Zwiększyła się także trwałość materaca. W celu podniesienia komfortu snu, w ofercie Janpolu znajdują się materace sprężynowe, które dodatkowo zostały obłożone z obu stron pianką poliuretanową lub lateksem. - Model Andromeda jest wzbogacony o płyty lateksowe o grubości 2 cm. Wzbogaca to materac o dodatkowe właściwości, jakimi cechują się zastosowane surowce, w tym przypadku antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Za ich sprawą materac jest nie tylko wygodny i elastyczny, ale również higieniczny. Idealny dla wszystkich, którzy borykają się z problemem alergii - wyjaśnia T.GocRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Intro Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »