Rozrywka i wypoczynek » Sport

Wyniki V Warszawskiego Otwartego Festiwalu Badmintona

Wyniki V Warszawskiego Otwartego Festiwalu Badmintona
Zobacz więcej zdjęć »
6 i 7 grudnia odbył się V Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona. W ciągu 2 dni rozegrano młodzieżowe i dziecięce turnieje: Krajowy Otwarty Turniej Juniorów, Krajowy Otwarty Turniej Juniorów Młodszych oraz Krajowy Otwarty Turniej Młodzików, stanowiące część „Wielkiego Szlema” badmintona młodzieżowego w Polsce.

Zawodnicy w wieku poniżej 19 lat spotkali się na hali sportowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Równolegle na 20 boiskach toczyły się zacięte pojedynki między zawodnikami z 40 klubów.



W Grze pojedynczej chłopców U13 (do lat 13) wygrał Mateusz BIERNACKI z MKS Garwolin,
II miejsce zajął Przemysław SZYDŁOWSKI z UKS Trójka Głubczyce,
III miejsce - Mateusz DANIELAK z KKS Ruch Piotrków Tryb.

W Grze pojedynczej dziewcząt U13 (do lat 13) wygrała Zuzanna GLIJER z UKS Nike Suchedniów,
II miejsce zajęła Aleksandra BETCHER z UKSB Milenium Warszawa,
III miejsce - Sylwia SZYMAŃSKA z LUKS Księżyno.

Grę pojedynczą juniorek U19 wygrała Aneta WOJTKOWSKA z LKS Technik Głubczyce,
II miejsce zajęła Anna BOJANEK z UKS Kiko Zamość,
III - Martyna POPRZECZKO z LKS Naprzód Zielonki.

Gra pojedyncza juniorów U19
I Patryk SZYMONIAK - LKS Technik Głubczyce
II Adrian DZIÓŁKO - UKS 15 Kędzierzyn-Koźle
III Przemysław URBAN - LKS Technik Głubczyce

Gra pojedyncza juniorek mł. U16
I Cecilie Slok – Dania
II Kinga HARACZ - LKS Technik Głubczyce
III Karolina GAJOS - MKS Dwójka Blachownia

Gra pojedyncza juniorów mł. U16
I Karol KRAKOWSKI - UKS Kometa Sianów
II Kamil KORBEL - MKS Dwójka Blachownia
III Mateusz ŚWIERCZYŃSKI - UKS Orkan Przeźmierowo

Pozostali zwycięzcy:

Gra mieszana juniorów U19
I Jacek KOŁUMBAJEW z AZS UW Warszawa i Aneta WOJTKOWSKA z LKS Technik Głubczyce
II Rasmus Bolbroe i Tania Vedel z Danii
III Maciej KRÓLAK z AZS WAT Warszawa i Martyna POPRZECZKO z LKS Naprzód Zielonki

Gra podwójna juniorek  U19
I Katarzyna MACEDOŃSKA i Justyna PASTERNAK z LKS Technik Głubczyce
II Magdalena GAŁEK i Martyna PERSONA z MKS Orlicz Suchedniów
III Anna BOJANEK z UKS Kiko Zamość i Kinga HARACZ z LKS Technik Głubczyce

Gra mieszana juniorów mł. U16
I Kamil KORBEL i Karolina GAJOS z MKS Dwójka Blachownia
II Dominik STEBNICKI i Kinga HARACZ z LKS Technik Głubczyce
III Marcin BIEGAŃSKI i Kinga ROGALSKA z UKS 2 Sobótka

Gra podwójna juniorek mł. U16
I Cecilie Clausen i Cecilie Slok z Danii
II Marta JEWTUCH i Daniela KOBELUCH z UKS 15 Kędzierzyn-Koźle
III Anna BELICKA i Katarzyna SZUMIELEWICZ z MKS Orlicz Suchedniów

Gra podwójna juniorów  U19
I Adrian DZIÓŁKO z UKS 15 Kędzierzyn-Koźle i Przemysław URBAN z LKS Technik Głubczyce
II Tomasz PERSONA i Filip PRZYJEMSKI z MKS Orlicz Suchedniów
III Jacek KOŁUMBAJEW z AZS UW Warszawa i Patryk SZYMONIAK z LKS Technik Głubczyce

Gra podwójna juniorów mł. U16

I Karol KRAKOWSKI i Piotr MEZGIER z UKS Kometa Sianów
II Łukasz JASIŃSKI z MKB Lednik Miastko i Paweł PRZYJEMSKI z MKS Orlicz Suchedniów
III Wojciech KURZYŃSKI i Łukasz SAŁEK z UKS Trójka Tarnobrzeg

Kwalifikację drużynową wygrała drużyna LKS Technik Głubczyce, II miejsce zajęli zawodnicy z MKS Orlicz Suchedniów, III miejce zajęli goście z Danii.

Organizatorem głównym Festiwalu był Środowiskowy Klub Badmintonowy „HARCOWNIK”. Swego wsparcia Festiwalowi Badmintona udzielili: Miasto Stołeczne Warszawa, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Warszawski Okręgowy Związek Badmintona oraz przedstawiciele wszystkich warszawskich sekcji badmintona. Partnerami wspomagającymi były firmy sportowe: RSL Polska (ARTON), VICTOR Polska (SPORTIMPEX) oraz WILSON Polska (BADSPORT).



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Optimum PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 6 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »