Kultura » Kultura
Wystawa rodziny Dominików” w Galerii Delfiny
Zobacz więcej zdjęć » |
Dzieła rodziny Dominików są twórczo zróżnicowane na kilka dziedzin: malarstwo, grafika i fotografia. Każdy z artystów w specyficzny dla siebie sposób postrzega i interpretuje rzeczywistość. Jej odzwierciedlenie będziemy mogli obejrzeć podczas wystawy.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
- Prace Tadeusza Dominika i jego rodziny zostaną po raz pierwszy udostępnione zwiedzającym podczas uroczystego otwarcia w nowym i zmodernizowanym wnętrzu Galerii Delfiny, mówi Anna Trochim z Galerii Delfiny - To niezwykłe miejsce spotkań dla artystów i miłośników sztuki.
W wystawie udział biorą:
Tadeusz Dominik - jeden z najwybitniejszych malarzy polskich. Profesor na wydziale malarstwa - ASP Warszawa, uhonorowany nagrodami w kraju i zagranicą. W 2013 r. otrzymał Złoty „Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
Jakub Dominik - autor m.in. pejzaży. Tworzy obrazy korzystając z bezpośredniej obserwacji, które w jego interpretacji ulegają uproszczeniom i idealizacji. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw indywidualnych oraz wielu zbiorowych.
Tomasz Dominik - twórca wielu prac malarskich i grafik. W 1980 r. otrzymał dyplom w pracowni J. Sienickiego o specjalizacji dodatkowej z ceramiki i litografii. Autor wystaw i laureata ważnych nagród.
Editę Vlaović - Dominik - zajmuje się malarstwem sztalugowym, konserwacją oraz fotografią. Jej prace znajdują się w Ziobrach prywatnych w kraju i za granicą m.in. Chorwacja, Niemcy, Włochy, Filipiny, Słowenia, Japonia.
Olga Wolniak - Inspiracją jej obrazów są tkaniny i ornamenty zaczerpnięte z różnych kultur i stron świata. Bierze udział w wielu wystawach w kraju i za granicą.
Galeria Delfiny to ważne miejsce na kulturalnej mapie stolicy. Powstała w 1999 roku na warszawskim Powiślu. Galeria gościła już przeszło 100 wystaw wybitnych artystów z Polski i zagranicy, głównie z dziedziny malarstwa, tkaniny, fotografii i rzeźby. Od samego początku swojego istnienia była miejscem, w którym świat sztuki spotykał się ze światem biznesu; w dobrej i przyjaznej atmosferze.
Nadesłał:
iwonamichalowska
|
Komentarze (0)