Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Zasiłek rodzinny - komu przysługuje?

Zasiłek rodzinny - komu przysługuje?
Zobacz więcej zdjęć »
Górną granicą dochodów zezwalających na ubieganie się o zasiłek rodzinny w tym roku jest kwota 539,00 zł na jednego członka rodziny. W zasadzie granica ta jest nieprzekraczalna, chociaż istnieje pewien wyjątek, który pozwala na otrzymanie zasiłku pomimo przekroczenie granicy dochodu.

Aby móc ubiegać się o zasiłek pomimo zbyt wysokich zarobków muszą być spełnione następujące warunki: dochód może przekraczać podane kwoty o kwotę niższą lub równą wysokości najniższego zasiłku rodzinnego przysługującego w okresie, na który jest ustalany, ponadto zasiłek rodzinny powinien przysługiwać zainteresowanym także w poprzednim okresie zasiłkowym.

Z takiego wyjątku skorzystać można tylko raz, jeśli sytuacja ta powtórzy się w kolejnym roku - zasiłek rodzinny nie zostanie przyznany.

Wniosek o zasiłek rodzinny należy złożyć do urzędu gminy lub miast w zależności od miejsca zamieszkania/zameldowania. Wniosek - aby został uznany za zasadny - powinien zawierać dane osoby starającej się o niego (imię, nazwisko, datę urodzenia, numer PESEL, a w razie gdy nie nadano numeru PESEL - serię i numer dowodu osobistego lub paszportu oraz w razie potrzeby nazwę organu rentowego wypłacającego emeryturę lub rentę, numer emerytury lub renty lub numer konta w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego).

Wniosek musi zawierać również dane dotyczące dzieci pozostających na utrzymaniu osoby składającej wniosek w tym: imię, nazwisko, numer PESEL, datę urodzenia oraz ich stan cywilny.

Ponadto do wniosku w określonych przypadkach należy załączyć zaświadczenia o dochodzie, zaświadczenia dokumentujące wysokość innych dochodów, oświadczenie o deklarowanych dochodach zryczałtowanych, dokument stwierdzający wiek dziecka, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności, prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację, orzeczenie sądu rodzinnego o ustaleniu opiekuna prawnego dziecka, zaświadczenie o uczęszczaniu dziecka do szkoły lub szkoły wyższej, zaświadczenie lub oświadczenie o wysokości składek na ubezpieczenie zdrowotne.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nnbobak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


okrągły stół rozkładany
stół rozkładany okrągły drewniany plastikowy i metalowy eleganckie meble do salonu z najlepszej jakości materiałów codziennie nowe propozycje

Kalendarium

Za 11 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »