Zdrowie » Dziecko
Zasiłek rodzinny - komu przysługuje?
Zobacz więcej zdjęć » |
Aby móc ubiegać się o zasiłek pomimo zbyt wysokich zarobków muszą być spełnione następujące warunki: dochód może przekraczać podane kwoty o kwotę niższą lub równą wysokości najniższego zasiłku rodzinnego przysługującego w okresie, na który jest ustalany, ponadto zasiłek rodzinny powinien przysługiwać zainteresowanym także w poprzednim okresie zasiłkowym.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Z takiego wyjątku skorzystać można tylko raz, jeśli sytuacja ta powtórzy się w kolejnym roku - zasiłek rodzinny nie zostanie przyznany.
Wniosek o zasiłek rodzinny należy złożyć do urzędu gminy lub miast w zależności od miejsca zamieszkania/zameldowania. Wniosek - aby został uznany za zasadny - powinien zawierać dane osoby starającej się o niego (imię, nazwisko, datę urodzenia, numer PESEL, a w razie gdy nie nadano numeru PESEL - serię i numer dowodu osobistego lub paszportu oraz w razie potrzeby nazwę organu rentowego wypłacającego emeryturę lub rentę, numer emerytury lub renty lub numer konta w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego).
Wniosek musi zawierać również dane dotyczące dzieci pozostających na utrzymaniu osoby składającej wniosek w tym: imię, nazwisko, numer PESEL, datę urodzenia oraz ich stan cywilny.
Ponadto do wniosku w określonych przypadkach należy załączyć zaświadczenia o dochodzie, zaświadczenia dokumentujące wysokość innych dochodów, oświadczenie o deklarowanych dochodach zryczałtowanych, dokument stwierdzający wiek dziecka, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności, prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację, orzeczenie sądu rodzinnego o ustaleniu opiekuna prawnego dziecka, zaświadczenie o uczęszczaniu dziecka do szkoły lub szkoły wyższej, zaświadczenie lub oświadczenie o wysokości składek na ubezpieczenie zdrowotne.
Nadesłał:
nnbobak
|
Komentarze (0)