Kultura, sztuka » Muzyka

Zespół AKURAT nie zagra na Przystanku Woodstock!

Zespół AKURAT nie zagra na Przystanku Woodstock!
Zobacz więcej zdjęć »
Na tegorocznym, jubileuszowym Przystanku Woodstock wystąpi kilkudziesięciu artystów z całego świata. Usłyszymy między innymi The Futureheads, Guano Apes, Clawfinger czy Korpiklaani.

O polskie dźwięki zadbają zespoły takie jak VooVoo, Dżem czy Blenders. Niestety, z przykrością informujemy, że zabraknie wśród nich grupy Akurat (Bielsko - Biała).

Dlaczego Akurat nie zagra na Przystanku Woodstock?

Powodem są bardzo restrykcyjne umowy, jakie zespół podpisał ze swoją byłą wytwórnią fonograficzną. Wytwórnia ta nie zezwala na udostępnienie materiału z woodstockowego koncertu w formie audiowizualnej dla potrzeb promocji festiwalu w kanale telewizyjnym OTV, a także uniemożliwia wykorzystanie jednego utworu zespołu Akurat dla ewentualnych wydawnictw związanych z tegorocznym Przystankiem Woodstock. - mówi Jurek Owsiak, lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i organizator Festiwalu.

Podsumowaniem tegorocznego Przystanku Woodstock ma być koncertowa płyta, na której zebrane będą pojedyncze utwory zarejestrowane podczas koncertów na dużej scenie i podarowane Orkiestrze przez artystów. Zespół Akurat nie mógł sprostać temu zobowiązaniu.

W programie festiwalu, w miejscu występu zespołu Akurat, pojawi się Big Fat Mama -  laureat konkursu WOŚP i Fabryki Zespołów. Więcej o konkursie i jego wynikach można przeczytać tu:Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »