Rozrywka i wypoczynek » Sport

Zimowe X Games - Aspen 2010

Zimowe X Games - Aspen 2010
Zobacz więcej zdjęć »
Jednym z powodów powstania Zimowych X Games była chęć stworzenia alternatywy dla Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Alternatywy, w której szansę zaprezentowania mieliby sportowcy niszowych i nieco bardziej ekstremalnych sportów zimowych w najbardziej freestylowych dyscyplinach.

Historia Zimowych X Games rozpoczęła się w 1996 roku, dlatego też w tym roku doczekaliśmy się już XIV edycja tej imprezy. Do 2002 Zimowe X Games odbywały się w Big Bear Lake w Colorado, USA.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Od 2002 roku impreza przeniosła się na górę Butermilk w Aspen (Colorado, USA). Idea X Games ciągle ewoluuje, jednak impreza ta, wpisała się już na stałe w kalendarz najlepszych ekstremalnych imprez sportowych. Tegoroczna, XIV edycja Zimowych X Games organizowanych przez ESPN odbyła się w dniach 28 – 31 stycznia, na górze Butermilk w Aspen (Colorado, USA). Wzięło w niej udział 250 światowej sławy sportowców, w tym 39 tegorocznych olimpijczyków, którzy w drodze na Zimową Olimpiadę w Vancouver, postanowili poszaleć na stoku w USA. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki z całego świata rywalizowali ze sobą o medale i nagrody pieniężne w następujących kategoriach: skiing, snowboard oraz snowmobile.

Konkurencje odbywały się w ciągu dnia i późnym wieczorem, a publiczność mogła podziwiać zawodników zupełnie za darmo. Ekstremalne sporty zimowe osiągają coraz większą popularność. W zeszłym roku relacje z Zimowych X Games obejrzało 54 miliony widzów, z ponad 140 krajów z całego świata. W pierwszych dwóch tygodniach marca ESPN Classic również oferuje możliwość porównania tradycyjnych sportów zimowych z tymi bardziej ekstremalnymi. Retransmisja z Zimowych X Games (edycja USA) w marcu na antenie ESPN Classic!

Zapraszamy od 1 do 12 marca, o godz. 18:00

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia – to musi być ESPN Classic!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Shi events

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »