Technologie » Internet

200 tys. domen .eu w Polsce!

200 tys. domen .eu w Polsce!
Zobacz więcej zdjęć »
Na przestrzeni ostatnich dni liczba domen europejskich zarejestrowanych przez polskich Internautów przekroczyła próg 200 tysięcy. Największą część z nich obsługuje firma NetArt, właściciel serwisu nazwa.pl – ponad 30%. Stawia ją to na pozycji lidera wśród krajowych rejestratorów adresów .eu.

Domena europejska zajmuje obecnie trzecie miejsce wśród wszystkich domen zarejestrowanych przez Polaków z liczbą ponad 200 tys. Wyprzedzają ją jedynie rozszerzenia .pl (1,24 mln) oraz .com.pl (319 tys.). Czwartą pozycję utrzymuje najpopularniejsza z domen globalnych - .com z wynikiem ponad 182 tys. rejestracji*.

„Domena europejska od samego początku swojego istnienia cieszy się dużym zainteresowaniem w Polsce i Europie. Wystarczy przypomnieć fakt, iż w 4 godziny po otwarciu ogólnej rejestracji, która miała miejsce w kwietniu 2006, osiągnęła wynik 700 tys. rejestracji, a w ciągu doby była to już liczba równa 1 milionowi. Obecnie jest już ponad 3,24 miliona domen europejskich" - zaznacza Daniel Kotyras, Dyrektor ds. Marketingu i PR w nazwa.pl.

Polska z wynikiem przekraczającym 200 tys. rejestracji domen .eu plasuje się na 5. miejscu wśród wszystkich państw europejskich. Nasz kraj wyprzedzają jedynie Niemcy (999 tys.), Holandia (424 tys.), Wielka Brytania (316 tys.) i Francja (280 tys.). „Tak dobra pozycja Polski na tle innych państw należących do Unii Europejskiej to z pewnością duża zasługa licznych akcji promocyjnych i edukacyjnych prowadzonych przez czołowych polskich rejestratorów, w tym również serwisu nazwa.pl. Tylko w tym roku przygotowaliśmy dla naszych Klientów już dwie promocje obniżające ceny domen .eu do 0zł - wszystko po to, by ułatwić przedsiębiorcom start w Sieci. To nasza odpowiedź na fakt, iż rejestracja domeny .eu jest zabiegiem coraz częściej stosowanym przez firmy - zarówno te mające już ugruntowaną pozycję na arenie europejskiej, jak i te, które dopiero zaczynają działalność na tym rynku. Dzięki trzymaniu się konsekwentnej polityki cenowej nazwa.pl może pochwalić się ponad 30% udziałem w liczbie obsługiwanych domen .eu na polskim rynku. Wynik ten stawia nas na pozycji lidera wśród 14 krajowych rejestratorów posiadających umowę partnerską z EURid" - dodaje przedstawiciel NetArt.

Obecnie każdego dnia rejestrowanych jest ponad 2500 adresów tego typu. Równie ważnym wskaźnikiem jest procent odnowień domen .eu, który kształtuje się na wysokim poziomie 80% (dla domeny .pl jest to 60%). Ważny wydarzeniem, które pomogło przybliżyć Polskę do liczby 200 tys. rejestracji domen europejskich było wprowadzenie przez EURid (operatora domeny .eu) możliwości rejestracji adresów .eu ze znakami narodowymi. Tylko w ciągu pierwszej godziny mieszkańcy krajów UE zarejestrowali 38 tys. nowych nazw domen, a Polska w tym rankingu znalazła się na 5. miejscu.

Zapraszamy również do wpisu na Blogu NetArt pod adresem: http://blog.netart.pl/2010/08/26/200-tys-domen-eu-w-polsce/.

* Źródło: eurid.eu, dns.pl, webhosting.info

Informacje o firmie NetArt:

NetArt istnieje od 1997 roku zapewniając kompleksową obsługę Klientów w zakresie rejestracji oraz pośrednictwa sprzedaży domen internetowych. Świadczy także usługi hostingu oraz tworzenia Stron WWW. Liczba 500 tys. obsługiwanych domen daje firmie NetArt niekwestionowaną pozycję lidera polskiego rynku rejestracji domen i usług hostingowych. Przekłada się to na około 30% udział w rynku komercyjnych usług internetowych w Polsce i ponad 300 tys. obsługiwanych Klientów.

NetArt jest największym w Polsce pracodawcą wśród firm świadczących usługi rejestracji domen i hostingu oraz jednym z największych, polskich pracodawców w branży internetowej - zatrudnia ponad 200 osób.

Najwyższa jakość obsługi Klienta potwierdzona została Godłem „Firma Przyjazna Klientowi", nadanym firmie NetArt przez Fundację Obserwatorium Zarządzania.

NetArt jest partnerem NASK oraz EURid. Jako jedyny polski rejestrator posiada także akredytację ICANN, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo obsługiwanych domen.

NetArt świadczy usługi hostingowe w oparciu o własne Data Center zlokalizowane w Krakowie. Własna infrastruktura zapewnia niezależność od zewnętrznych operatorów telekomunikacyjnych gwarantując niezawodność działania bliską 100%.

Najwyższą jakość obsługi Klienta, umożliwia system CRM zapewniający automatyczne oraz bezpieczne zamawianie usług 24h/dobę. System jest zintegrowany z najważniejszymi kanałami płatności dostępnymi w Internecie, zapewniając uruchamianie usług w trybie on-line. Wysoka wydajność CRM umożliwia obsługę ponad 1 miliona transakcji rocznie.

Usługi świadczone przez NetArt dostępne są w serwisach produktowych: nazwa.pl, serwery.pl oraz interactive.pl.

Informacji dla mediów udziela:
Beata Mosór
Kierownik Sekcji Public Relations
e-mail: beata.mosor@netart.pl
tel.: 12 424 40 05Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NetArt

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »