Dom » Architektura

Amerykański twardy klon rozświetlił i ocieplił wnętrze salonu optycznego La Galerie de Lunettes

Amerykański twardy klon rozświetlił i ocieplił wnętrze salonu optycznego La Galerie de Lunettes
Zobacz więcej zdjęć »
Wystrój wnętrza salonu wyróżniony w przewodniku 2013 Paris Design Guide

Salon optyczny La Galerie de Lunettes mieści się na Rue Yves Toudic w 10. dzielnicy Paryża, szybko rozwijającej się, nowoczesnej okolicy z bardzo zróżnicowaną ofertą zakupową. Architekci dołożyli wszelkich starań, aby wnętrze salonu wyróżniało się na tle licznych w tej dzielnicy sklepów. Do wykonania mebli architekt Marion Dumazer ze studio Dumazer & La Falisse zdecydował się użyć amerykańskiego twardego klonu.


„Zaprojektowaliśmy meble z amerykańskiego twardego klonu, czyli gatunku drewna o jasnej barwie. Naśladują one zakrzywienia ścian, tworząc atrakcyjne wizualnie wystawy, które przyciągają wzrok przechodniów. Zdecydowaliśmy się wykorzystać właśnie klon nie tylko ze względu na jego jasny kolor, ale także ciekawy rysunek słojów. Chcieliśmy, aby atmosfera w La Galerie de Lunettes była inna niż w większości salonów optycznych, których wnętrza są niezwykle jasne i chłodne. Zależało nam na uzyskaniu efektu ciepła i naturalności" - powiedział Marion Dumazer.

W tym lokalu wcześniej mieściła się galeria sztuki. Projekt wnętrza współgra z pierwotnym przeznaczeniem przestrzeni i pozwala na ekspozycję okularów w taki sposób, jakby były dziełami sztuki. Asortyment salonu obejmuje marki selektywne i retro, takie jak Garret Leight, Graz, Lunor i Prism London.

Układ salonu La Galerie de Lunettes pozwala na swobodę ruchu, a dzięki ciekawemu wystrojowi, klient ma ochotę pozostać tu dłużej. Wbudowane w ścianę wnęki są dobrze oświetlone, artystycznie eksponując okulary o różnych kształtach i kolorach, które zmieniają się wraz z kolejnym sezonem. Firma „Bois Design et Agencement" wykonała szafki na okulary ze sklejki i pokryła je klonowym fornirem Oberflex BIOPLY, dodatkowo powleczonym warstwą matowego lakieru. Naprzeciw szafek znajduje się galeria antycznych luster, gdzie klienci mogą mierzyć wybrane modele okularów.

Opis i zdjęcia wnętrza La Galerie de Lunettes opublikowano w przewodniku 2013 Paris Design Guide, w którym polecanych jest 300 najbardziej designerskich adresów w Paryżu.Amerykański twardy klon

Drewno bielu amerykańskiego twardego klonu jest kremowobiałe z delikatnym czerwonawym odcieniem, a drewno twardzieli występuje w kolorach od jasno- do ciemnoczerwonobrązowego. Twardy klon ma zwartą, gładką strukturę i najczęściej prosty układ włókien. Czasami włókna mogą również występować w tzw. układzie „falowanym", „tygrysich pasów" lub „pawiego oczka". Ten gatunek drzew porasta lasy we wschodniej części USA, szczególnie stany północno-wschodnie i stany Wielkich Jezior. Drewno klonu jest twarde i ciężkie, bardzo wytrzymałe wyjątkowo odporne na ścieranie i zużycie. Ponadto dobrze poddaje się gięciu pod wpływem obróbki hydrotermicznej. Jest to gatunek drewna szeroko dostępny w formie tarcicy i fornirów.

Informacje o AHEC

Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) jest wiodącą międzynarodową organizacją handlową, która reprezentuje amerykański przemysł drewna liściastego, w tym głównych eksporterów oraz wszystkie kluczowe stowarzyszenia zrzeszające producentów amerykańskiego drewna liściastego. AHEC koncentruje się na dostarczaniu informacji na temat dostępnych gatunków amerykańskiego drewna liściastego, źródeł jego pochodzenia oraz oferowanych produktów architektom, projektantom oraz użytkownikom. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.americanhardwood.org, gdzie można także bezpłatnie pobrać wszystkie techniczne publikacje AHEC.

Kontakt dla mediów:

 

Belinda Cobden-Ramsay

Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC)

tel.: +44 20 7 626 4111

e-mail: pr@americanhardwood.org


lub

Jarosław Soroczyński

Questia Sp. z o.o. sp. k.

Communications Management Consultants

tel.: +48 22 623 07 00

e-mail: jsoroczynski@questiapr.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Questia Sp. z o.o. Communications Management Consultants
http://www.questiapr.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »