Dom » Budownictwo

Domek socjalnie w Sulejówku

Domek socjalnie w Sulejówku
Zobacz więcej zdjęć »
Nowoczesna technologia znakomicie wspomaga realizację celów, jakie stawia się przed budownictwem socjalnym. Domy socjalne w technologii szkieletowej jakie staną w podwarszawskim Sulejówku odbiegają od stereotypów jakie zwykle towarzyszą takim budowom.

Nakłady inwestycyjne – zgodne z wymogami polskiego prawa - nie mogą odbiegać od kosztów budowy innych lokali mieszkaniowych. Różnica tkwi w kosztach eksploatacji. Są one bowiem także problemem gminy. Nie ma ona bowiem żadnych środków nacisku na niepłacących lokatorów. Nie może ich eksmitować. Gmina płaci więc choćby za zużycie wody, nie może jej przecież wyłączyć z powodu braku opłat. Podobnie jest z ogrzewaniem. Wiele gmin rozwiązuje ten problem stawiając w mieszkaniach piece węglowe. Do tego dochodzą komórki na węgiel i w efekcie nowo wybudowane lokale po kilku latach zmieniają się w ruinę.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Lokatorzy palą w takich piecach " czym się da". Powodują w ten sposób zagrożenie dla samych lokatorów, budynku i – co nie mniej ważne – dla środowiska. Jedynym rozwiązaniem jest wykorzystanie do ogrzewania energii elektrycznej. Przenosi to problem na bezpośrednie relacje umowne - Klient - Zakład Energetyczny. Gdy nie ma opłat – odcina się prąd bez konsekwencji dla budżetu gminy. Warto wspomnieć również, że pierwotnie zakładano iż lokale socjalne będą służyły lokatorom tylko czasowo. Do momentu gdy nie zmieni się ich sytuacja finansowa. Jednak dotychczasowe doświadczenia są inne. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest redukcja kosztów ogrzewania. Takie ograniczenie możliwe jest dzięki lepszej izolacji cieplnej ścian, stropów, podłóg, okien oraz odzyskiwaniu ciepła straconego wskutek wentylacji.

Domek zapewnia, że przy kosztach inwestycyjnych porównywalnych z budownictwem tradycyjnym może wykonać mieszkanie w którym koszt ogrzewania w okresie zimowym i przy zastosowaniu dla celów grzewczych energii elektrycznej nie przekroczy średnio 2 zł / m2 miesięcznie. Dla 30 m2 mieszkania stanowi to 60 zł miesięcznie w zimie. Aby zabezpieczyć odpowiednio izolacje cieplną przegród budynku umożliwiającą uzyskanie relacji 2 zł / 1 m2 firma stosuje elementy budynku znacznie przewyższające wymagania w zakresie ochrony cieplnej określone w warunkach technicznych. Konstrukcja budynku jest wykonana z czterostronnie struganego, komorowo suszonego drewna, obudowana czterostronnie oraz zabezpieczona przed działaniem ognia i wilgoci itp. Jako dodatkowe rozwiązanie ograniczające koszty eksploatacji Domek oferuje wprowadzenie systemu rekuperacji ciepła oraz kolektorów słonecznych dla podgrzewania wody użytkowej. Domek z Ostrowa Wielkopolskiego to jeden z krajowych liderów w produkcji domów szkieletowych. Stawia zarówno domki jednorodzinne jak i całe osiedla w zabudowie szeregowej. Takie budowanie to nie jedyna działalność wielkopolskiej firmy.

Domek w branży budowlanej działa od 1989 r. Nieprzerwanie szczyci się od tego czasu wysoką pozycją rynkową, jakością produktów i satysfakcją klientów. Od 1997 roku dostarcza i montuje swoje domy jednorodzinne do Niemiec. Gotowe elementy domów dostarcza dla partnerów w Szwajcarii, Austrii i Holandii. Od przystąpienia Polski do U.E. Domek rozszerzył dostawy i montaż domów gotowych na pozostałe kraje Unii Europejskiej. Domy trafiają odtąd do Francji, Anglii, Danii, Szwecji i na Cypr. Hala produkcyjna Domku o powierzchni ok. 3000m2 pozwala na wykonanie elementów domu wg indywidualnych zamówień odbiorców. Własny zespół projektowy wykonuje rysunki warsztatowe elementów. Montaż domu odbywa się wprost z samochodu dostawczego w ciągu 2-3 dni. Standardowa oferta firmy obejmuje wykonanie budynku z pełnym wykończeniem zewnętrznym oraz izolacją cieplną.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Domek sp. z o.o.
http://domek.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »