Dom » Budownictwo
Domek znów socjalnie
Zobacz więcej zdjęć » |
Dom w Raszynie będzie innowacyjny nie tylko w wymiarze technologicznym. Nowoczesny projekt w formie galeriowca nadaje budynkowi wygląd kojarzący się bardziej z pensjonatem niż budynkiem socjalnym.
W technologii szkieletowej kojarzonej dotąd wyłącznie z budownictwem jednorodzinnym powstały już domy socjalne w Bełchatowie i podpoznańskim Luboniu oraz Sulejówku. Co przesądza o sukcesie tego typu budownictwa? Przede wszystkim zerwanie ze stereotypami związanym z budownictwem tego typu. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu energooszczędnych technologii izolacji i ogrzewania. Nie ma tu pieców węglowych, a co za tym idzie brudu, komórek i zagrożenia pożarem. Jest ogrzewanie elektryczne według zasady: płacisz – grzeje. Izolacja ścian zapewnia, że koszty ogrzewania nie przekraczają w sezonie 2 zł za metr kwadratowy. Aby zabezpieczyć odpowiednio izolacje cieplną przegród budynku umożliwiającą uzyskanie relacji 2 zł / 1 m2 firma stosuje elementy budynku znacznie przewyższające wymagania w zakresie ochrony cieplnej określone w warunkach technicznych.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Pierwotnie lokale socjalne miały służyć lokatorom tylko czasowo. Do momentu gdy nie zmieni się ich sytuacja finansowa. Jednak dotychczasowe doświadczenia są inne, a mieszkanie socjalne staje się docelowym. Dlatego redukcja kosztów ogrzewania jest tak dobrym rozwiązaniem.
Konstrukcja budynku jest wykonana z czterostronnie struganego, komorowo suszonego drewna, obudowana czterostronnie oraz zabezpieczona przed działaniem ognia i wilgoci itp. Jako dodatkowe rozwiązanie ograniczające koszty eksploatacji, Domek oferuje wprowadzenie systemu rekuperacji ciepła oraz kolektorów słonecznych dla podgrzewania wody użytkowej.
Domek z Ostrowa Wielkopolskiego to jeden z krajowych liderów w produkcji domów szkieletowych. Stawia zarówno domki jednorodzinne jak i całe osiedla w zabudowie szeregowej. Takie budowanie to nie jedyna działalność wielkopolskiej firmy.
Domek w branży budowlanej działa od 1989 r. Nieprzerwanie szczyci się od tego czasu wysoką pozycją rynkową, jakością produktów i satysfakcją klientów. Od 1997 roku dostarcza i montuje swoje domy jednorodzinne do Niemiec. Gotowe elementy domów dostarcza dla partnerów w Szwajcarii, Austrii i Holandii.
Z okazji dwudziestolecia Domek prezentuje nowy wizerunek graficzny, foldery oraz zrealizowany przez twórców związanych z Telewizją Poznań film jubileuszowy.
Od przystąpienia Polski do U.E. Domek rozszerzył dostawy i montaż domów gotowych na pozostałe kraje Unii Europejskiej. Domy trafiają odtąd do Francji, Anglii, Danii, Szwecji i na Cypr.
Hala produkcyjna Domku o powierzchni ok. 3000m2 pozwala na wykonanie elementów domu wg indywidualnych zamówień odbiorców. Własny zespół projektowy wykonuje rysunki warsztatowe elementów. Montaż domu odbywa się wprost z samochodu dostawczego w ciągu 2-3 dni. Standardowa oferta firmy obejmuje wykonanie budynku z pełnym wykończeniem zewnętrznym oraz izolacją cieplną.
Komentarze (0)