Firma » Biura
Dostępne są już nowe czujniki Leuze w wykonaniu ze stali
Specjaliści od czujników z Leuze mają przyjemność zaprezentować dwie nowe serie czujników wykonane w obudowach ze stali nierdzewnej: Serię 33C w wykonaniu higienicznym i Serię 35C w wytrzymałej wersji do gruntownego czyszczenia na mokro. Mogą znaleźć zastosowanie w procesach produkcji i pakowania o zaostrzonych rygorach higienicznych.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Procesy produkcji oraz pakowania prowadzone z zachowaniem wymogów higienicznych nakładają wysokie wymagania na stosowane technologie czujników. Czujniki muszą być odporne i niezawodne, oraz posiadać dopuszczenia do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Dzięki dwóm nowym seriom czujników w obudowach ze stali nierdzewnej operatorzy systemów mogą działać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa: Gładkie kontury obudowy bez otworów mocujących sprawiają, że seria 33C jest szczególnie odpowiednia do zastosowań w przemyśle spożywczym, napojów lub farmaceutycznym – nawet do pracy w obszarach produkcyjnych z niezapakowanymi produktami. Seria 35C została zaprojektowana z myślą o wytrzymałości. Idealnie nadaje się do stosowania przy wysokich obciążeniach mechanicznych i intensywnych procesach czyszczenia. Ponadto, czujniki serii 35C mogą być używane w przemyśle spożywczym. Są one także idealnym rozwiązaniem dla przemysłu motoryzacyjnego lub przy produkcji narzędzi.
Rozwiązania dla procesów pakowania
Czujniki z obydwu serii dostępne są jako czujniki dyfuzyjne, jednokierunkowe bariery świetlne oraz refleksyjne bariery świetlne. Serie 33C i 35C obejmują również rozwiązania specjalne, dedykowane dla procesów pakowania. Należą do nich refleksyjne bariery świetlne do wykrywania szkła i PET, czujniki z tłumieniem tła przeznaczone do wykrywania małych obiektów, dynamiczne czujniki referencyjne oraz bariery świetlne jednokierunkowe do zastosowań przy promieniowaniu przenikającym przez folie. Miniaturowe czujniki ze stali nierdzewnej z serii 53C i 55C stanowią idealne uzupełnienie dla kompaktowych czujników z serii 33C i 35C.
Wymagania dla czujników instalowanych nad odkrytymi produktami spożywczymi są bardzo wysokie. Możliwe jest stosowanie wyłącznie urządzeń dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Dynamiczny czujnik referencyjny DRT35C z serii 35C w obudowie ze stali nierdzewnej stanowi idealny wybór. Nie ma konieczności stosowania dodatkowej obudowy czujnika.
Szybki start dzięki technologii LED Power PinPoint
Nowe serie czujników Leuze 33C i 35C po raz pierwszy dostępne są w technologii LED Power PinPoint, umożliwiającej szczególnie szybkie oraz bezproblemowe wyrównanie i uruchomienie. Jest to możliwe dzięki jasnej, jednorodnej okrągłej plamce świetlnej. Z dużą precyzją pokazuje ona reakcje czujnika. Rozmiar, kształt oraz homogeniczność plamki świetlnej pozostają stałe w całym zakresie roboczym. Dodatkowo, jako alternatywne dla LED Power PinPoint źródła światła mogą być wykorzystywane lasery lub urządzenia wykorzystujące podczerwień.
Doskonała szczelność
W trudnych warunkach przemysłowych czujniki w obudowach z tworzywa sztucznego zazwyczaj muszą być dodatkowo chronione za pomocą specjalnych, strukturalnie złożonych obudów wykonanych ze stali nierdzewnej. Jedynie wówczas są w stanie sprostać wysokim standardom higienicznym oraz wytrzymać czyszczenie przy pomocy myjek ciśnieniowych. Nie jest to konieczne przy zastosowaniu czujników serii 33C i 35C w wykonaniu ze stali nierdzewnej. Pozwala to na ograniczenie złożoności systemu, obniżenie nakładów na instalację, a tym samym umożliwia redukcję kosztów. Odpowiedni stopień ochrony IP67, IP68 i IP69K, a także certyfikaty ECOLAB, CleanProof+ i Diversey potwierdzają, że urządzenia działają niezawodnie również w strefach o dużej wilgotności oraz podczas intensywnych procesów czyszczenia.
Refleksyjna bariera świetlna PRK33C.PPTT3 z serii 33C umożliwia wykrywanie przezroczystych butelek na aseptycznej linii napełniania. Higieniczna konstrukcja o wyjątkowo gładkiej obudowie bez otworów mocujących zapobiega gromadzeniu się osadów. Zastosowanie króćca umożliwia hermetyczny montaż czujnika.
Inteligentna komunikacja
Dodatkowym atutem umożliwiającym szybką i łatwą parametryzację jest wyposażenie obu serii w interfejs IO-Link. Operatorzy systemów za pośrednictwem interfejsu otrzymują między innymi dane diagnostyczne, dzięki czemu mogą odpowiednio wcześniej planować działania w ramach konserwacji predykcyjnej.
www.leuze.com
Z dociekliwością i determinacją inżynierowie Leuze – specjaliści od czujników – od 60 lat tworzą innowacyjne rozwiązania będące kamieniami milowymi w rozwoju technologii automatyki przemysłowej. To, co nas napędza, to sukces naszych klientów. Tak było wczoraj. Tak jest dziś. Tak będzie jutro. Stworzona na miarę lidera w branży, zaawansowana technologicznie gama produktów zawiera wiele rodzajów czujników przeznaczonych do zastosowań w technologiach automatyki. Znajdują się wśród nich czujniki przełączające i pomiarowe, systemy identyfikacji oraz rozwiązania do transmisji danych i przetwarzania obrazu. Będąc ekspertem w dziedzinie technologii bezpieczeństwa firma Leuze koncentruje się także na komponentach, usługach i rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa pracy. Leuze skupia się na kluczowych dla siebie branżach, w których specjaliści od czujników z wieloletnim doświadczeniem posiadają rozległe know-how przydatne dla specyficznych zastosowań. Obejmują one intralogistykę oraz branżę opakowań, obrabiarki, przemysł samochodowy jak również automatykę laboratoryjną. Firma Leuze została założona w 1963 roku, jej siedziba znajduje się w Owen/Teck w południowych Niemczech. Dziś na całym świecie zatrudnionych jest około 1600 pracowników firmy – specjalistów od czujników, którzy z determinacją oraz z pasją przyczyniają się do postępu i transformacji, aby ułatwić swoim klientom sukces w stale zmieniającym się środowisku przemysłowym. Pracują dla swoich klientów zarówno w centrach technologiczno-szkoleniowych, jak również w 21 przedsiębiorstwach dystrybucyjnych, wspieranych przez ponad 40 międzynarodowych dystrybutorów. www.leuze.com
Nadesłał:
hazephase
|
Komentarze (0)