Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

IX Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

IX Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach 26-27 września br. w hotelu Hilton w Warszawie odbędzie się IX Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti – Aging.

Organizatorem wydarzenia są: Sekcja Medycyny Estetycznej oraz Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego (SME PTL i PSME PTL). Wydarzenie uświetnią niezależni eksperci z Polski i krajów Europy, w tym m. in. Włoch, Francji, Hiszpanii, Belgii, Turcji i Niemiec.

Zaplanowany na 26-27 września 2009 roku Kongres to jedyne w Polsce, potraktowane z takim rozmachem spotkanie wiodących autorytetów z dziedziny medycyny estetycznej i anti - aging oraz dziedzin im pokrewnych, tj. kosmetologii, flebologii i chirurgii plastycznej. Wydarzenie od lat skupia najznamienitsze środowisko medyczne z całego świata.

W tym roku pojawi się sporo wykładowców z Włoch, jako że w ramach Kongresu odbędzie się Pierwsze Włosko - Polskie Sympozjum Medycyny Estetycznej. Z tej również okazji Polskę odwiedzi prof. Carlo Bartoletti - założyciel Włoskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej, a zarazem twórca pierwszej Międzynarodowej Szkoły Medycyny Estetycznej z siedzibą w Rzymie. Z Belgii przybędzie Przewodniczący Union Internationale de Medicine Esthetique -  Jean Hebrant. Inne znane nazwiska, spodziewane w tym roku w Hiltonie to m. in. : Mauro Castiglione, Francesco Marotta, Emmanuel Bartoletti, Alessio Redaelli, Inigo de Felipe, Luca Piovano, Riccardo Forte, Benjamin Ascher, Hasan Subasi; polscy prelegenci: Kazimierz Kobus, Jacek Arct, Andrzej Ignaciuk i inni.

W ramach tegorocznego Kongresu odbędzie się również III Międzynarodowa Konferencja "Lasery i inne źródła energii w medycynie estetycznej" skupiająca wiodących ekspertów w dziedzinie nowych technologii oraz sprzętu medycznego. Jak twierdzą Organizatorzy ta tematyka z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Pośród włoskich prelegentów z tego obszaru znajdą się uznani eksperci w zakresie technik laserowych, w tym m. in. Luigi Mazzi i Nicola Zerbinati.

„Jest to niewątpliwie najważniejsze i największe wydarzenie roku dla wszystkich lekarzy zajmujących się szeroko pojętą estetyką" - mówi Przewodniczący SME PTL i zarazem główny inicjator wydarzenia dr Andrzej Ignaciuk. - „Dbamy o sprowadzenie do Polski najlepszych prelegentów z kraju i świata, nieustannie szukamy rzeczy nowych i naukowo potwierdzonych. W programie tegorocznego kongresu również ich nie zabraknie - będą to nowości tak w zakresie korekcji, terapii, jak i diagnostyki defektów estetycznych oraz szeroko pojętej medycyny anti - aging. Pewną nowością dla lekarzy w będą natomiast konferencje mające na celu konfrontowanie i porównywanie różnych technik medycyny estetycznej w terapii określonego defektu estetycznego."

Dnia 24 września br. o godz. 11.00 w siedzibie Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa inaugurująca wydarzenie.

Poza prezentacją najnowszych preparatów i technik medycznych zostanie zainicjowany Konkurs dla Dziennikarzy zainteresowanych tematyką medycyny estetycznej, zorganizowany we współpracy Organizatora z Włoskim Towarzystwem Medycyny Estetycznej. Nagrodą za najlepszy materiał dziennikarski (szczegóły organizatorzy ujawnią podczas konferencji prasowej) będzie udział w przyszłorocznym Kongresie Medycyny Estetycznej w Rzymie.

Sekcja Medycyny Estetycznej powstała przy Polskim Towarzystwie Lekarskim 11 października 1993 roku. To pierwsza organizacja medycyny estetycznej w Polsce dedykowana popularyzacji i wielopoziomowej edukacji w zakresie medycyny estetycznej. W ciągu 16 lat swojej działalności zorganizowała łącznie osiem międzynarodowych kongresów, liczne konferencje i szkolenia, między innymi współpracując z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego oraz zagranicznymi Towarzystwami ME, w szczególności - hiszpańskim, włoskim, brazylijskim, francuskim, rumuńskim, etc. We wszystkich tych spotkaniach wzięło udział tysiące lekarzy wszystkich specjalności.

Patronat Medialny nad wydarzeniem objęły: Rzeczpospolita, Newsweek Polska, Rynek Zdrowia, Estemedia.pl, ForumDermatologiczne.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradnik zdrowia
http://poradnik-zdrowia.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »