Społeczeństwo » Społeczeństwo

Kilometry dobra w Bydgoszczy

Kilometry dobra w Bydgoszczy
Zobacz więcej zdjęć »
Czy dobro można zmierzyć? Jak informują media właśnie rozpoczyna się piąta edycja kampanii "Kilometry dobra". Kampania nazywana też Mistrzostwami Świata w Dobroci będzie przez trzy miesiące zbierać fundusze, aby pomagać najbardziej potrzebującym.

W akcji bierze udział ponad 50 organizacji pozarządowych. W naszym mieście, jak podają wiadomości lokalne z Bydgoszczy, akcja rozpocznie się trzeciego marca. Pomysłodawcą całej kampanii jest Polski Instytut Filantropii. Instytut za swoje główne zadanie stawia sobie zachęcenie jak największej ilości ludzi do akcji oraz wsparcie rozwoju organizacji dobroczynnych w Polsce. 
 
Spotkajmy się na Starym Rynku
 
Kilometry Dobra organizowane są od pięciu lat. Do tej pory zebrano ponad trzy miliony złotych na realizację 140 różnych projektów. Z pieniędzy zakupiono między innymi sprzęt dla niepełnosprawnych, ufundowano stypendia dla uzdolnionej młodzieży, wybudowano ośrodek hipoterapii. Jako wydarzenia z ostatniej chwili podaje się, że w tym roku dobroczyńcy będą mieli dużo większy wybór projektów do sfinansowania. Jak informują wiadomości lokalne Bydgoszcz, w naszym mieście akcja rozpocznie się trzeciego marca. Choć pogoda raczej nie dopisuje, wszystko powinno odbyć się bez przeszkód. W czasie całej akcji będzie dostępny krwiobus, w którym będzie można oddać honorowo krew. Odbędzie się także układanie złotówek zebranych podczas koncertu zespołu Perfect.
 
Propagowanie idei Honorowego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
 
W Bydgoszczy organizatorem Kilometrów Dobra jest fundacja "Dator Vitae", której głównym celem jest propagowanie idei Honorowego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Fundacja połowę zebranych pieniędzy przekaże bydgoskim domom dziecka z przeznaczeniem na letni wypoczynek ich wychowanków. Podczas finału akcji, zebrane pieniądze zamienia się na monety jednozłotowe i układa w jednym ciągu na taśmie klejącej. W tym roku organizatorzy zapowiadają pobicie rekordu Guinnessa w najdłuższym ułożeniu takiego ciągu.
 
Najświeższe wiadomości z Bydgoszczy, aktualne informacje i wydarzenia - Gazeta Tygodnik Bydgoski 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Publikersi.blogspot.com Blog
http://publikersi.blogspot.com/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »