Rozrywka i wypoczynek » Sport

Lubin miastem piłkarskiego półfinału Mistrzostw Polski

Lubin miastem piłkarskiego półfinału Mistrzostw Polski
Zobacz więcej zdjęć »
W niedzielę 21 czerwca boiska treningowe Zagłębia Lubin staną się areną rozgrywek Turnieju Półfinałowego o Mistrzostwo Polski Juniorek Młodszych. Po raz pierwszy impreza tej rangi w kobiecej piłce nożnej zawita do Lubina.

Współorganizatorem imprezy jest Ludowy Uczniowski Klub Sportowy ECOREN Ziemia Lubińska.

O zorganizowanie turnieju klub starał się od dłuższego czasu, by móc pochwalić się przed Wydziałem Piłkarstwa Kobiecego PZPN drużyną odnoszącą sukcesy na ligowych boiskach. Prawie wszystkie zawodniczki Ecorenu Ziemi Lubińskiej reprezentują Dolny Śląsk podczas najważniejszych spotkań, a kilka z nich występuje także w narodowej kadrze.

Półfinał klubowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych jest jednym z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu rozgrywek - odbywa się w ramach XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, organizowanej w tym roku przez województwo małopolskie. Występują w nim piłkarki do lat 16 (rocznik 1993 i młodsze). Zaplanowane na niedzielę 21 czerwca mecze turnieju rozgrywane będą w godz. 12-16 na stadionach treningowych Zagłębia Lubin. Udział wezmą cztery drużyny:

- UMKS „Ostrowia" Ostrówek (woj. łódzkie)

- ŁKP „Kolejarz" Łódź

- TKKF „Stilon" Gorzów Wielkopolski

- LUKS Ecoren Ziemia Lubińska

Mecze odbywać się będą systemem „każdy z każdym", równolegle na dwóch boiskach. Dwa zespoły, które zajmą czołowe miejsca, pojadą na finał Mistrzostw Polski, organizowany w dniach 6-12 lipca w Limanowej.

Wierzę mocno, że mamy bardzo dużą szansę dalszego awansu, choć nie ukrywam, że trafiliśmy do mocnej grupy  - mówi Janusz Przybyło, trener drużyny Ecoren Ziemia Lubińska. - Zmierzymy się z aktualnymi mistrzyniami Polski juniorek, drużyną Ostrowii. Nasze dziewczyny grają bardzo dobrze, ale dużo zależy od właściwego rozpoczęcia turnieju, odpowiedniego podejścia do tych spotkań. Dlatego tak ważny będzie pierwszy mecz ze Stilonem.

Lubiński zespół jest jednak odpowiednio zmotywowany do turnieju - kilka dni temu wygrał eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Dziewcząt „Piłkarska Kadra Czeka" i awansował do finału centralnego. W walce o pierwsze miejsce zmierzy się z trzema drużynami z pozostałych krajowych eliminacji (finał w Słubicach w dniach 29 czerwca - 3 lipca).

Trzymamy mocno kciuki za piłkarki Ecorenu, by podobnie jak w zeszłym roku, także i teraz awansowały do finału Mistrzostw Polski. I żeby tym razem dotarły na sam szczyt - mówi Mariusz Bober, prezes zarządu KGHM Ecoren.

Program Półfinałów MPJM - niedziela 21 czerwca 2009:

  • godz. 11.00-11.30 - przyjazd drużyn, losowanie, weryfikacja
  • godz. 11.30-11.45 - otwarcie turnieju
  • godz. 12.00-16.00 - rozgrywki
  • godz. 16.10 - zakończenie turnieju, wręczenie dyplomów

Organizatorami półfinałów są: Wydział Piłkarstwa Kobiecego PZPN, Dolnośląska Federacja Sportu, Klub Sportowy KGHM Zagłębie Lubin i Ludowy Uczniowski Klub Sportowy ECOREN Ziemia Lubińska.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »