Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Marchwianki do lamusa - czyli jak właściwie odżywiać dziecko w trakcie biegunki

Marchwianki do lamusa - czyli jak właściwie odżywiać dziecko w trakcie biegunki
Zobacz więcej zdjęć »
W Polsce corocznie do szpitali z ostrą biegunką wirusową trafia około 6500 dzieci. Biegunka jest szczególnie groźna dla tych najmłodszych. Jest to choroba występująca powszechnie - jak podają statystyki – ulega jej ponad 95% dzieci przed ukończeniem 5. roku życia.

Głównym zagrożeniem jest ryzyko szybkiego odwodnienia, która może wymagać pobytu w szpitali. W wielu przypadkach, rodzice postępując właściwie mogliby terapii szpitalnej uniknąć...

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Najważniejsze w czasie choroby jest skuteczne nawadnianie. By zapobiec odwodnieniu pediatrzy przypominają o przepajaniu dziecka, nawet jeśli wymaga to przełamania jego oporów, często wynikających z rozdrażnienia i złego samopoczucia. Idealne do nawadniania są elektrolity np. Elektrolity Humana, zwane inaczej Doustnymi Płynami Nawadniającymi lub po prostu DPN-ami. Służą do szybkiego uzupełniania strat płynów i składników mineralnych w przebiegu biegunek.

Drugim krokiem jest właściwe odżywianie dziecka w okresie biegunki. Zgodnie z najnowszymi zaleceniami Komisji Żywieniowych rodzice nie powinni zmieniać diety dziecka w okresie biegunki. Nie należy również odstawiać od piersi niemowląt, które do momentu wystąpienia biegunki były karmione wyłącznie mlekiem matki.  Doświadczenie praktyczne pokazuje, że podanie w trakcie choroby dziecku normalnego posiłku jest często bardzo trudne ze względu na apatyczność małego pacjenta. Mamom karmiącym piersią często towarzyszą obawy, że to co jadły wcześniej mogło przeniknąć do mleka i stać się przyczyną biegunki. Gdy dziecko jest starsze, ma już skończone 6 miesięcy , było dokarmiane lub jadło obiadki składające się z kilku dań dochodzi lęk, że normalne posiłki mogą nasilać objawy lub być zbyt ciężkostrawne dla chorego dziecka. Doświadczenie starszych pokoleń każe ograniczyć jadłospis w okresie choroby do jednoskładnikowych posiłków: kleików ryżowych, marchwianki, białego pieczywa. Mimo, że są lekkostrawne, to niestety nie odżywiają odpowiednio organizmu i często po prostu nie smakują.

Od połowy roku 2009 na rynku aptecznym dostępna jest Humana HN z prebiotykiem, rekomendowana jako odżywka lecznicza, polecana w leczeniu biegunek u dzieci, młodzieży i dorosłych. To najczęściej polecany przez niemieckich pediatrów produkt diety leczniczej. Najmniejszym dzieciom podaje się Humana HN w postaci płynnej z butelki. Dla starszych może być przygotowywana w formie puddingu. Ponad 60% składu stanowi purée bananowe, które decyduje o przyjemnym smaku. Jest ono dodatkowo wzbogacone o mleko modyfikowane, witaminy, mikroelementy oraz prebiotyki. Dzięki temu Humana HN wspiera normalizację stolca i jednocześnie usuwa toksyny z małego organizmu, a prebiotyki w niej zawarte, pomagają odbudować florę jelitową. Stanowi ona idealną alternatywę dla tradycyjnych marchwianek i kleiku ryżowego, dając rodzicom pewność, że w tak wrażliwym momencie podają dziecku smaczne, dobrze zbilansowane danie o sprawdzonym działaniu. Profilaktyczne podawanie Humany HN w czasie trwania biegunki pozwala łagodnie przejść od stanu nasilenia choroby, gdy dziecko mogło być tylko nawadniane, do momentu przywrócenia stałego jadłospisu. 

Humana HN jest już polecana przez specjalistów - „Karmienie małych dzieci w okresie choroby rodzi wiele problemów.  Spadek apetytu jest często pierwszym objawem infekcji, a większość z nich wiąże się z zaburzeniami trawienia i biegunką, która może szybko doprowadzić do odwodnienia organizmu. Dlatego podawanie elektrolitów oraz odpowiednie odżywianie ma kluczowe znaczenie dla jej nasilenia i przebiegu, a w szczególnych wypadkach może uchronić dziecko przed wizytą w szpitalu. Humana HN z prebiotykiem oraz Elektrolity Humana  powinny stanowić element rodzinnej apteczki. Wspomagają one leczenie i jednocześnie stanowią smaczny posiłek, co ułatwia podawanie dzieciom." - mówi dr n. med. Pediatra Neonatolog Małgorzata Gołkowska, pracująca w Centrum Zdrowia Dziecka

Ze względu na właściwości Humana HN, tak jak i Elektrolity Humana mogą również okazać się niezastąpione w podróży, związanej ze zmianą klimatu i jadłospisu. Wyjeżdżając w czasie ferii zimowych czy wakacji najczęściej jesteśmy zdani na gotowe posiłki, podawane w ośrodkach wczasowych i hotelach. Małe dzieci silnie reagują na wszelkie zmiany menu. Zabranie ze sobą Humana HN daje gwarancję, że w potrzebie będziemy dysponować gotowym zbilansowanym i smacznym daniem, wspomagającym terapię biegunek. Ze względu na właściwości odżywcze może się ono okazać niezastąpione również w dokarmianiu niejadków oraz dzieci, które mają obniżony apetyt, np. w czasie przeziębienia.

Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld € i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce.
Humana Milchunion eG, spółka „matka" całej grupy przedsiębiorstw, jest zorganizowana na zasadach spółdzielczych, co oznacza, że dostawcy najważniejszego surowca - mleka są właścicielami firmy. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

Więcej informacji w serwisie www.humana.pl.

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci - mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią - preparat Pregnavit, suplement diety skutecznie uzupełniający profilaktykę leczenia infekcji dróg moczowych - Femisept URO testy owulacyjne i testy ciążowe Averco i As 100. Nowością w ofercie jest organiczny olejek do kąpieli z serii naturalnych kosmetyków do pielęgnacji niemowląt i dzieci - MIA organic care.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl oraz www.kidy.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradnik zdrowia
http://poradnik-zdrowia.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »