Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda
Oczy zimową porą. Jak dobrać odpowiedni krem?
Zobacz więcej zdjęć » |
Po oczach najszybciej widać upływ czasu. Delikatna skóra wokół nich dość szybko wiotczeje. Według profesora Rod Rohrich'a, głównego dyrektora chirurgii plastycznej z Texas Southwestern Medical Center University w Dallas, tkanka tłuszczowa zgromadzona wokół oczu jako pierwsza zaczyna przemieszcza się do przodu, co efekcie sprawia, że dolne powieki stają się workowate. Ten proces nasila się podczas mroźnej pogody. Dlaczego?
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
- Zimą nasza skóra traci wodę dwa razy szybciej niż latem, staje się szorstka, mało elastyczna i ławo ulega podrażnieniom. Ponadto ochrona lipidowa naskórka jest znacznie osłabiona. Dlatego tak ważne jest je codzienna nawilżanie i odpowiednia pielęgnacja - wyjaśnia Rod Rohrich.
Zimowe miesiące wymuszają stosowanie kremów, które zachowują odpowiedni poziom wody w skórze. To jednak nie wszystko. Ze względu na niską wilgotność powietrza, powinny zawierać nie tylko składniki nawilżające ale także substancje spowalniające proces starzenia. Zima jak żadna inna pora roku sprzyja pojawianiu się zmarszczek. Warto zatem przy kupowaniu kosmetyków sprawdzić czy zawierają przynajmniej jeden z podanych niżej składników, jeżeli wiosną chcemy uniknąć drogich zabiegów.
Kwas hialuronowy i ceramidy
Dla nabrzmiałej skóry wokół oczu najlepszy będzie kwas hialuronowy. Jedną z jego głównych cech jest wiązanie wody. Jeden gram kwasu hialuronowego może zaabsorbować około 6 litrów wody. Dzięki tej właściwości utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Podobnie zachowują się ceramidy, które mogą utrzymać odpowiednie nawilżenie. - Chronią przed nadmierną utratą wody, ujędrniają skórę i wygładzają zmarszczki. Badania dowiodły, że dzięki stosowaniu kosmetyków z zawartością związków tego rodzaju, cera staje się lepiej nawilżona, rysy odmłodzone, a owal twarzy poprawiony - mówi dr Jeannette Graf, autorka znanej książki „Przestań się starzeć, zacznij żyć".
Retinol
- Każdy, kto toleruje retinol powinien go bezwzględnie używać- apeluje Doris Day, dermatolog z Medical Center University w Dallas. Retinol, pochodnia witaminy A, stymuluje odnowę komórek i produkcję kolagenu, przyczyniając się tym samym do wzmocnienia skóry i zredukowania niedoskonałości cery, takich jak przebarwienia i zmarszczki. Jest także szczególnie potrzebny skórze przy naprawie uszkodzeń spowodowanych działaniem promieniowania słonecznego. Ponadto sprzyja pogrubianiu naskórka poprzez rozwój komórek. Właściwość ta jest szczególnie istotna zimą, gdyż tworzy się w ten sposób dodatkowa warstwa ochronna.
Nanowoda
Nanowoda, której cząsteczka ma zaledwie 1nm (nanometr) średnicy jest wyjątkowym nośnikiem substancji odżywczych. - Dzięki tak małym kształtom może docierać w głębsze warstwy skóry niż cząsteczki tradycyjnie stosowane w kosmetykach. Po wniknięciu stopniowo uwalniają ze swojego wnętrza substancję aktywną- mówi Róża Nowakowska, kosmetolog z Nantes.pl. Dzięki temu kosmetyki na bazie NANOwody zdecydowanie szybciej i efektywniej działają, odmładzając skórę. NANOlaboratoria Nantes jako pierwsze w Polsce wykorzystały możliwości NANOwody w kosmetologii, wprowadzając na rynek serię kosmetyków Nantes. Nanowoda w połączeniu z innymi składnikami daje bardzo dobre rezultaty. -Bioaktywne substancje takie jak jak kwas hialuronowy zawarty na przykład w kremie pod oczy, w połączeniu z NANOcząsteczkami wody nawilża i błyskawicznie zmniejszą głębokość zmarszczek. Kwas hialuronowy, wysoce hygroskopijny składnik naskórka w formie suchej osadzony jest na nośniku, który z łatwością penetruje w głąb naskórka. Tam kwas hialuronowy zostaje uwodniony i powiększa swoją objętość wypełniając zmarszczki od wewnątrz - podsumowuje Róża Nowakowska z Nantes.pl.
Neuropeptydy
Neuropeptydy są dobrym rozwiązaniem dla skóry wrażliwej. Podobnie jak retinol, neuropeptydy stymulują produkcję kolagenu i elastyny, ale w sposób łagodniejszy. „W badaniach nad zastosowaniem różnych preparatów bezpośrednio na skórę, neuropeptydu dały najlepsze rezultaty. Korzyści kliniczne zaobserwowano niemal natychmiast po aplikacji" - mówi dr Jeannette Graf.
Witamina C i E
Oprócz witaminy A (w postaci miejscowego retinol), witaminy C i E wykazują także silne właściwości spowalniające proces starzenia. Witamina C uczestniczy w produkcji kolagenu, poprawia elastyczność skóry oraz chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Natomiast witamina E to najlepszy przeciwutleniacz, czyli pogromca niszczących skórę wolnych rodników. Witamina E w kosmetykach bardzo korzystnie wpływa na nawilżenie skóry, poprzez zatrzymywanie wody w naskórku. Najskuteczniej działa właśnie w duecie z witaminą C.
Nadesłał:
Praktyczna
|
Komentarze (0)