Motoryzacja » Samochody

Rozgrzewka teamu Seat Sport przed obroną tytułu mistrza świata

Rozgrzewka teamu Seat Sport przed obroną tytułu mistrza świata
Zobacz więcej zdjęć »
Prawdziwy mistrz nigdy nie spoczywa na laurach. Wie, że kiedy rozpoczyna się kolejna runda, wszyscy patrzą właśnie na niego. Wie, że presja wiązanych z nim wielkich nadziei będzie silniejsza niż kiedykolwiek.

Wie wreszcie, że skuteczna obrona tytułu zagwarantuje mu trwałą obecność w elitarnym gronie sportowych legend. Prawdziwy mistrz pierwszy opuszcza przyjęcie zorganizowane z okazji ubiegłorocznego zwycięstwa i wraca na trening.

Czy jesteś gotowy do startu na słonecznym torze w brazylijskiej Kurytybie 8 marca? Zespół SEAT-a jest gotowy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co Cię czeka w bieżącym sezonie!

Kierowcy: zgrany zespół mistrzów

SEAT Sport postanowił nie zmieniać ubiegłorocznej formuły, która zaowocowała zwycięstwem, i wysyła na linię startu tych samych znakomitych kierowców, co w sezonie 2008: ubiegłorocznego mistrza w klasyfikacji kierowców Yvana Mullera, Gabriele'a Tarquiniego, Ryckarda Rydella, Jordiego Gené i Tiago Monteiro. Cała piątka to bardzo doświadczeni kierowcy wyścigowi SEAT-a. Zdobyty w zeszłym roku tytuł mistrzowski jeszcze bardziej skonsolidował zespół i wzmocnił jego morale.

Samochody: zmodernizowany SEAT Leon TDI WTCC

Chcielibyśmy, aby samochody z silnikami Diesla przestały być wyjątkiem, a stały się raczej standardem w światowej lidze wyścigów samochodów turystycznych. Dlatego postanowiliśmy zmienić gwiazdę ubiegłorocznych mistrzostw - model SEAT Leon TDI WTCC - w bezkonkurencyjny pojazd wyścigowy. Nie sposób go przeoczyć na żadnym torze. Nasza "żółta strzała" będzie pojawiać się w czołówce każdego wyścigu.

Terminy: co, gdzie, kiedy?

Sezon WTCC 2009 obejmuje 12 rund, które zostaną rozegrane na najtrudniejszych, legendarnych i często również bardzo egzotycznych torach wyścigowych na całym świecie. Obydwa wyścigi każdej rundy oraz niektóre sesje kwalifikacyjne będą transmitowane na kanale Eurosport.

Przebieg spotkań można także śledzić na żywo w Internecie, pod adresem www.fiawtcc.com.

Sobota, 7 marca
Kwalifikacje NA ŻYWO Eurosport International, 20:00 - 20:45

Niedziela, 8 marca
Rozgrzewka NA ŻYWO Eurosport 2, 13:30 - 14:00
Wyścig 1. NA ŻYWO Eurosport 2, 16:45 - 17:45
Wyścig 1. Eurosport International, 19:00 - 19:45
Wyścig 2. NA ŻYWO Eurosport International, 19:45 - 20:45

Wtorek, 10 marca
WTCC Magazine Eurosport International, 23:00 - 23:30

Godziny podano wg CET (czasu środkowoeuropejskiego)

Kalendarz FIA WTCC 2009
8 marca, Kurytyba (BRA)
22 marca, Puebla (MEX)
3 maja, Marakesz (MAR)
17 maja, Pau (FRA)
31 maja, Walencja (ESP)
21 czerwca, Brno (CZE)
5 lipca, Porto (POR)
19 lipca, Brands Hatch (GBR)
6 września, Oschersleben (GER)
20 września, Imola (ITA)
1 listopada, Okayama (JPN)
22 listopada, Makao (MAC)
 

Inauguracja: wielkie nadzieje w Brazylii

Inauguracja nowego sezonu Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych FIA odbędzie się 8 marca na brazylijskim torze w Kurytybie, gdzie SEAT będzie bronił tytułu zdobytego modelem Leon TDI WTCC w 2008 roku.
Wiara we własne możliwości, jaką daje ubiegłoroczne zwycięstwo, oraz flota wspaniałych samochodów nie oznacza jednak, że tegoroczna edycja mistrzostw będzie łatwa. Siła rywali oraz negatywny wpływ nowych regulacji FIA na osiągi modelu SEAT Leon TDI sprawią, że wyścigi będą dla zespołu większym wyzwaniem niż kiedykolwiek.

W ubiegłym roku w Kurytybie sezon zaczął się fantastycznie - Yvan Muller i Gabriele Tarquini wygrali dwa pierwsze wyścigi. W zespole SEAT Sport po raz kolejny startują Jordi Gené, Tiago Monteiro, Yvan Muller, Rickard Rydell i Gabriele Tarquini. Wszyscy są przekonani, że po intensywnej pracy w trakcie testów zimowych w podobnym stylu rozpoczną także i ten sezon.

Cóż można jeszcze dodać? Wyregulujcie odbiorniki, zapnijcie pasy i... szerokiej drogi!

Zespół SEAT-a


SEAT wchodzi w skład Audi Brand Group. Z dniem 1 stycznia 2002r. koncern Volkswagena został podzielony na 2 grupy - do pierwszej grupy trafiły modele klasyczne, do drugiej samochody o sportowym duchu. W grupie o charakterze sportowym znalazł swe miejsce SEAT. Stojąc obok Audi i Lamborghini, zachował własną tożsamość - swoisty śródziemnomorski charakter oraz nowoczesność w formie i stylizacji nadwozi. SEAT technologicznie bazuje na rozwiązaniach zastosowanych i sprawdzonych w modelach Audi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »